بیت‌کوین آفریقا را به رهبر آزادی اقتصادی تبدیل کرد.

بیت‌کوین آفریقا را به رهبر آزادی اقتصادی تبدیل کرد

 

گزارش مجله‌کوین‌گراف به نقل از بیت‌کوین‌مگزین؛ آفریقا در پذیرش جهانی بیت‌کوین پیشرو بوده و در حرکت به سمت انتقالات همتا به همتا پیشگام است. در زمانی که بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته جهان مشغول بازبینی بیت‌کوین هستند، مردم آفریقا به سرمشق ما در استفاده از قابلیت‌های بیت‌کوین و فرصت‌های مالی آن برای افرادی که به منابع بانکی دسترسی ندارند تبدیل شده‌اند.

در تاریخ تحریف‌شده‌ی غرب تصویر آفریقا با فقر، بیماری و فساد گره خورده است. اما آفریقا با حرکت در این انقلاب اقتصادی داستان جدیدی برای خود رقم می‌زند.

بیت‌کوین متعلق به میلیون‌ها انسان است، نه میلیونرها. اغلب این امر در نظر گرفته نمی‌شود که در وایت‌پیپر بیت‌کوین، این رمزارز به عنوان سیستم همتا به همتا برای مردم معرفی شده است. اولین جمله وایت‌پیپر بیت‌کوین بیان می‌کند: «نسخه کاملاً همتا به همتا از پول نقدی الکتریکی به پرداخت‌های آنلاین اجازه می‌دهد که مستقیماً از سویی به سوی دیگر بدون نیاز به موسسه مالی ارسال شوند». برای رسیدن به هدف واقعی بیت‌کوین، ما باید از میلیونر کردن توده‌ها با معاملات سهام و میم‌کوین‌ها دست کشیده و تلاش خود را بر اهداف مبادلاتی بیت‌کوین متمرکز کنیم.

اقتصادی در حال شکوفایی:

آفریقا به عنوان سومین اقتصاد در حال رشد در زمینه رمزارزها است. براساس Chainalysis کشورهای کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و تانزانیا در بین ۲۰ کشور برتر در پذیرش رمزارز قرار دارند. دلیل پذیرش گسترده آفریقا مشخص است، زیرا بیت‌کوین شکاف‌های اقتصادی را پر می‌کند و نیاز‌های مالی اشخاص و موسسات را از طریق سیستم مبادلاتی خود برآورده می‌کند. نیمی از جمعیت آفریقا حساب بانکی سنتی ندارند و بیت‌کوین بدون در نظر گرفتن طبقه اجتماعی، مکان یا درآمد به مردم راه‌حل‌های بانکی ارائه می‌کند.

سایر عوامل پذیرش گسترده بیت‌کوین در آفریقا عبارتند از بی‌ثباتی بازارهای مالی جهانی، کنترل سرمایه سختگیرانه جهان، هزینه‌های بالای مبادلات سنتی  و غیره. این عوامل با تاثیر اقتصادی همه‌گیری جهانی کرونا همراه شده‌اند.

با محدود شدن چشم‌انداز سیاسی در نیجریه، بانک مرکزی نیجریه (CBN) همه موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات به مبادلات رمزارز در این کشور منع کرد. در اواخر اکتبر eNaira را معرفی کرد، به این امید که علاقه کسانی که می خواهند از بیت کوین استفاده کنند کاهش یابد. اما علی‌رغم این تلاش‌ها، استفاده از بیت‌کوین در سراسر کشور با کمک و همراهی جوانان نیجریه‌ای به رشد خود ادامه داده است.

نسل جدید نیجریه‌ای ها:

رشد و توسعه یک کشور بر جوانان آن استوار است. نیجریه با بیش از ۷۵ درصد جمعیت زیر ۳۵ سال یکی از جوان‌ترین جمعیت‌های جهان را دارد. جوانان نیجریه برای هدایت این قاره به عصر طلایی مالی مصمم و دوراندیش هستند.

به عنوان مثال، جوزف آبوکا یک کاربر Paxful در نیجریه است بیشتر درآمد خود را توسط رمزارز دریافت می‌کند. به این ترتیب پرداخت هزینه کالاها و خدمات با بیت‌کوین برای اون راحت‌تر است. داستان اشخاصی مثل ابوکا درک ما را از موارد استفاده بیت‌کوین دوباره تعریف می‌کند.

روحیه کارآفرینی همراه با انگیزه شدید و استعداد تجاری جوانان نیجریه‌ای در نهایت باعث تقویت یک اقتصاد مردم می‌شود، اقتصادی که توجه همه مارا به خود جلب خواهد کرد.

پذیرش انبوه بیت کوین با آموزش آغاز شده و به پایان می‌رسد. سواد اقتصادی باید یک حق انسانی باشد، اما بسیاری از مردم از این امر محروم هستند و همراه با آن انزوا از اقتصاد جهانی است. برای مردم کشورهای در حال توسعه، بیت‌کوین با موارد استفاده متعددش می تواند دروازه‌ای به سوی آینده مالی روشن‌تر باشد. اما ما باید همچنان بر ارزش واقعی و پتانسیل استفاده نشده آن تمرکز داشته باشیم. این مسئولیت ما است که در مورد فرصت‌هایی که بیت‌کوین می تواند برای آزادی مالی فراهم کند، آموزش ارائه دهیم.

ما در بزرگترین انقلاب مالی زمان خود زندگی می‌کنیم. آفریقا توانست در اقتصاد مالی شکسته خود، بیت‌کوین را به عنوان وسیله‌ای برای مبادلات پیشگام کند و کلیشه‌ها را در طول مسیر از بین می‌برد. ده سال آینده درخشان‌ترین در تاریخ بشریت خواهد بود.

منبع: bitcoinmagazine.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا