مردم ترکیه چه رمزارزهایی را برای مبارزه با تورم انتخاب می‌کنند؟

 

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از امب‌کریپتو؛ مردم ترکیه همچنان درگیر افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید هستند و اکنون به راه‌های جدید و با نظارت دولتی کمتر برای حفظ ثروت خود روی آورند. حتی رسانه‌های جریان اصلی این کشور به علاقه سرمایه‌گذاران رمزارز ترکیه‌ای به دارایی‌هایی مثل استیبل‌کوین‌ها برای محافظت در برابر تورم اشاره کردند.

به همین منظور صرافی رمزارز KuCoin گزارشی در مورد وضعیت اقتصادی و رمزارزهای مورد علاقه مردم ترکیه تهیه کرد.

گزارش KuCoin نشان داد که کاربران ترکیه‌ای این صرافی بیشتر بیت‌کوین و Tether را انتخاب می‌کنند. روند انتخاب این رمزارزها از سال ۲۰۱۹ شروع شده است. دلیل علاقه سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین قابل درک است. استیبل‌کوین‌ها نیز انتخاب منطقی برای مقابله با تورم هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی Splinterlands و شیوه کسب درآمد از آن

صرافی KuCoin همچنین مدعی شد: «KuCoin در حال تبدیل شدن به صرافی محبوبیت مردم ترکیه است. ما متوجه شدیم که مردم ترکیه فعالانه در رمزارزهای جدیدی مانند FLUX، XCAD و ARA نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند.»

اما دولت ترکیه به خوبی از آگاهی مردم به ارزش رمزارزها آگاه است. بنا بر گزارشات، ۵ میلیون نفر از جمعیت ۸۴ میلیونی ترکیه، دارای کیف‌پول رمزارز هستند. در همین حال، پیش‌نویس لایحه رمزارز ترکیه نیز در دست بررسی است.

اما نشانه‌ها حاکی از این است که اقدامات نظارتی ترکیه بر رمزارزها سختگیرانه خواهد بود. در یک نمونه، هیئت بررسی جرایم مالی ترکیه (MASAK) صرافی بایننس ترکیه را به دلیل عدم رعایت قوانین KYC و AML حدود ۷۵۰,۰۰۰ دلار جریمه کرد.

منبع: ambcrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا