پشتیبانی سامسونگ از بازی‌های بلاکچینی با سرمایه‌گذاری در Axie Infinity

گزارش اختصاصی کوین‌گراف به نقل از فورکست.نیوز؛ شرکت بزرگ کره‌جنوبی سامسونگ، در زمانی به دنبال توسعه دنیای بازی‌های مبتنی بر بلاکچین است، که همزمان دولت کره‌جنوبی راه‌اندازی بازی‌های دارای عناصر بلاکچینی را ممنوع اعلام کرده است.

شرکت بخش سرمایه‌گذاری سامسونگ، یعنی سامسونگ نکس (Samsung Next) با ۱۵۲ میلیون دلار سرمایه، در سری دوم بازی‌های کمپانی Sky Mavis مشارکت کرد. Sky Mavis شرکت بازی‌های بلاکچینی مستقر در ویتام، و سازنده بازی محبوب Axie Infinity است. سامسونگ قبلاً در دیگر شرکتهای توسعه‌‌گر بازی‌های بلاکچینی، از جمله Dapper Labs خالق CryptoKitties و برند Animoca در هنگ‌گنگ سرمایه‌گذاری کرده بود.

کیم جونگ سو استاد مدیریت صنعتی و مهندسی در دانشگاه میونگجی، معتقد است که دلیل سرمایه‌گذاری سامسونگ فقط به خاطر نرخ بالای بازگشت سرمایه‌‌ی این شرکتها است. وی گفت: «سامسونگ می‌داند که Axie Infinity از داغ‌ترین بازی‌های در حال حاضر است، همانطور که CryptoKitties اینگونه بود. جدا از این موضوع، سرمایه‌گذاری سامسونگ می‌تواند به معنی توجه این شرکت به صنعت بلاکچین و NFT باشد.

با این حال، کره‌جنوبی خانه‌ی سامسونگ است و کمیته رتبه‌بندی و مدیریت بازی‌های این کشور راه‌اندازی همه بازی‌های دارای عناصر بلاکچینی یا NFT را ممنوع اعلام کرده است.

رویکرد کره جنوبی با بازی های بلاکچین:

کیم جونگ سو می‌گوید که دولت در آینده برخی از محدودیت‌های بازی‌های بلاکچینی را کاهش خواهد داد. وی گفت: «از آنجا که اکنون دولت بر توسعه متاورس تمرکز دارد، به احتمال زیاد بزودی موضوعات مربوط به انتقال مالکیت و ارزش در دارایی‌های مجازی نیز مورد مباحثه قرار خواهند گرفت. هرگونه پیشرفت در این مباحث، موجب ایجاد وضعیتی بهتر برای بازی‌های بلاکچینی خواهد شد. اما در این میان دولت باید بدنبال راهکارهایی برای حذف کلاهبرداری‌های مجازی باشد.»

بازی Axie Infinity یک بازی موبایلی است که اغلب با پوکیمون مقایسه می‌شود. در این بازی کاربران برای پرورش هیولاهایی به نام Axie، پاداشهایی در فرمت NFT دریافت خواهند کرد. این بازی طرفداران زیادی در کشورهای در حال توسعه مانند فیلیپین و ونزوئلا به دست آورده است.

منبع: forkast.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا