نهنگ‌های لایت‌کوین مشغول انباشت هستند

گزارش مجله‌ کوین‌گراف به نقل از کریپتوگلوب؛ داده‌های شرکت تحلیل رمزارز سنتیمنت نشان می‌دهد که نهنگ‌های رمزارز در پانزده هفته گذشته بی‌سروصدا در حال انباشت لایت‌کوین بوده‌اند. لایت‌کوین به «نقره درکنار طلای بیت‌کوین» مشهور است.

شرکت Santiment در رسانه‌های اجتماعی داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهند نهنگ‌های دارنده‌ی بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱ میلیون لایت‌کوین (LTC)، به مدت ۱۵ هفته در حال انباشت این رمزارز بوده‌اند. انباشت قبلی تاریخی نهنگ‌های LTC در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده بود. در این تاریخ نهنگ‌ها ۵ درصد از عرضه‌‌ی کل توکن‌های LTC را از آن خود کردند.

روز ۱۲ ژانویه Santiment در صفحه توئیتر خود (@Santimentfeed) نوشت: «Litecoin نشانه‌هایی از حیات نشان می‌دهد و در دو روز گذشته حدود ۵ درصد در برابر BTC افزایش یافته است. آدرسها‌ی نهنگ‌هایی که دارای ۱۰ هزار تا ۱ میلیون دلار LTC هستند، در ۱۵ هفته اخیر در حال انباشت LTC بودند.»

با نگاهی به نمودار روند قیمت لایت کوین می‌بینیم که انباشت در زمان کاهش قیمت لایت‌کوین اتفاق افتاد که جفت LTC/BTC به قیمت ۰٫۰۰۳ بیت‌کوین سقوط کرد.

لایت‌کوین یکی از رمزارزهای اصلی است که اغلب به عنوان تست‌نت (Testnet) برای شبکه بیت‌کوین استفاده می‌شود. استفاده از لایت‌کوین به عنوان سگویت (SegWit) در سال گذشته بسیار بالاتر از BTC بوده و حتی در چند ماه گذشته از آن پیشی گرفته است. سگویت برای افزایش محدودیت اندازه یک بلاک امضای دیجیتال را، که ۶۵ درصد از فضای یک تراکنش را شامل می‌شود، از داده‌های تراکنش جدا می‌کند.

علاوه بر این، لایت‌کوین حداقل از سال ۲۰۱۹  مشغول کار بر اجرای پروتکل غیرمتمرکز حریم خصوصی MimbleWimble بوده است. رابی کلمن مدیر بخش خلاقیت بنیاد لایت‌کوین، اخیراً اعلام کرد که این پروتکل اکنون در مرحله «بررسی کد نهایی» ایجاد حریم خصوصی اختیاری برای LTC است.

پیش از این گزارش شده بود انجمن بانک ملی ایالات متحده، پنجمین بانک تجاری بزرگ این کشور، یک سرویس نگهبانی رمزارز برای مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری راه‌اندازی نموده‌اند که شامل یک راه‌حل LTC است.

منبع: cryptoglobe.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا