همکاری Visa و ConsenSys در توسعه زیرساخت‌های بانک مرکزی رمزارزها

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دبلاک‌کریپتو؛ شرکت Visa با شرکت ارائه‌گر فناوری بلاکچین ConsenSys در توسعه فناوری‌های زیرساختی جدید برای پشتیبانی از احداث بانک مرکزی رمزارزها (CBDC) همکاری کرده است.

کاترین گو رئیس CBDC در شرکت Visa، می‌گوید که این دو شرکت با بانک‌های مرکزی سراسر جهان درباره ابعاد و پتانسیل توسعه بانک مرکزی رمزارز در حال مذاکره بوده‌اند.

فناوری جدید Visa و ConsenSys می‌تواند به ماژول‌های پرداختی موجود متصل شود. یعنی شرکت‌ها می‌توانند زیرساخت‌های جدید را برای صدور مواردی مانند کارت‌های پرداخت مرتبط با CBDC یا اعتبار کیف‌پول ادغام کنند. این فناوری به‌گونه‌ای طراحی‌شده تا یک رمپ روی شبکه‌های موجود فراهم کند.

این دو شرکت در حال ادغام ماژول پرداختی ویزا با زیرساخت ConsenSys هستند تا پلتفرم بتواند برای بهره‌برداری از فناوری بلاکچین آماده باشد. کاترین گو گفت که اکنون در حال بررسی موارد آزمایشی هستند تا این فناوری جدید را در بهار امسال تست کنند.

او گفت: «دو تا سه سال آینده برای درک نقشی که CBDC در سیستم‌های پرداخت در آینده ایفا خواهد کرد، حیاتی هستند. چالش کلیدی درک چگونگی همزیستی اشکال جدید پول با ابزارهای پرداخت و سیستم‌های موجود است.»

شیلی آدینولفی مدیر فروش استراتژیک ConsenSys افزود که همکاری‌پذیر بودن یک چالش است. او افزود: «ما در مرحله بررسی مشکلات پروژه به صورت عملی هستیم.»

بانک مرکزی رمزارز یا CBDC یکی از موضوعات داغ در بین مشاغل مختلف و سیاست‌گذاران است. دستگاه‌های نظارتی بر پرداخت‌ها استفاده CBDC و تاثیر آن بر سیستم بانکی را مورد سوال قرار داده‌اند.

شرکت ConsenSys در حال حاضر به استرالیا، فرانسه، هنگ‌کنگ و تایلند در توسعه CBDC کمک می‌کند. آدینولفی گفت که اتریوم هم برای اعتبار مقیاس‌پذیری و ویژگی حفظ حریم خصوصی‌اش میان دولت‌های در حال توسعه خواهان زیادی دارد.

منبع: theblockcrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا