رالی بیت‌کوین این‌بار رنگ‌و‌بوی عجیبی به خود گرفته‌است!

Bitcoin Bullاختصاصی مجله کوین‌گراف؛ حدوداً دو سال پیش قیمت رمزارزها به بالاترین حد خود رسید. بیت‌کوین به چند قدمی ۷۰,۰۰۰ دلار رسید. سپس همه چیز سقوط کرد، بدتر و بدتر، در نهایت به فاجعه تبدیل شد. بیت‌کوین پس از مشکلات صرافی FTX تا نزدیکی ۱۵,۰۰۰ دلار کاهش یافت.

شاید یادتان باشد!

در بیشتر ماه‌های سال ۲۰۲۳ قیمت‌ها بهبود یافتند، اما این دستاوردها به سختی به دست آمدند؛ افزایش‌ها به سرعت با شکست همراه شدند. برای مثال اواسط اکتبر بیت کوین حدود ۲۷,۰۰۰ دلار ارزش داشت.

سپس بازار با خوش‌بینی نسبت به ETF بیت‌کوین و کاهش نرخ بهره دوباره داغ شد. بیت‌کوین به‌تازگی در کوین‌بیس به ۴۵,۰۰۰ دلار نیز رسید و چند روز پیش از مرز ۴۰,۰۰۰ دلار بور کرده‌بود؛ سطحی که آخرین بار در اوایل سال ۲۰۲۲ مشاهده شده‌بود.

بیشتر بخوانید: گری‌اسکیل به‌تازگی جلسه‌ای درباره تأیید ETF خود با SEC داشته‌است!

این روزها حتی بسیاری از افرادی که نسبت به بیت‌کوین بدبین بودند هم اقدام به خرید بیت‌کوین کردند. آیا این روند ادامه خواهد داشت؟ آیا بازار رمزارزها دوباره توجه جریان اصلی را به خود جلب می‌کند؟ به‌نظر می رسد FOMO (ترس از دست دادن) با دوزی از YOLO (شما فقط یک بار زندگی می کنید) ترکیب شده‌است.

درک اشتیاق در بازار کار سختی نیست. غول‌های وال‌استریت مانند بلک‌راک، فیدلیتی و فرانکلین تمپلتون درحال تلاش برای فهرست کردن ETFهای بیت‌کوین در ایالات متحده هستند. هر کسی که یک حساب کارگزاری معمولی دارد، در صورت تأیید ETF باید بتواند این محصولات را بخرد؛ و نشانه‌ها حاکی از تأیید احتمالی در آینده نزدیک است. این برای آمریکایی‌های معمولی، بسیار ساده‌تر و واقعی‌تر از راه‌اندازی حساب کوین‌بیس یا معامله با صرافی‌های غیرمتمرکز و یا متامسک است.

بیشتر بخوانید: تحلیل‌گر محبوب: علیرغم کمبود نقدینگی، رالی دوج‌کوین و شیبااینو آغاز شده‌است!

بنابراین به‌نظر می رسد نفوذ شرکت‌های نامبرده پشت ETF‌های بیت‌کوین باشد. بی‌دلیل نیست که فکر کنیم این مسئله، پول زیادی را به بازار رمزارزها تزریق می‌کند. البته اینکه این مسائل یک تجمع پایدار ایجاد می‌کند یا خیر، جای بحث و فکر زیادی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا