بیت‌کوین ۱۲۵ هزار دلاری از دروغ تا واقعیت؛ بیت‌کوین و طلا همزمان رکورد زدند!

به گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ قیمت طلا در نشست آسیایی روز دوشنبه به رکورد جدیدی رسید و از مدت زمان کوتاهی ۲,۱۰۰ دلار گذشت. به‌طور همزمان، ارزش بیت‌کوین نیز به بالای ۴۱,۰۰۰ دلار رسید که بالاترین سطح خود را در ۱۹ ماه گذشته تجربه کرده‌است.

بازگشت مجدد بیت‌کوین به محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار که از آوریل ۲۰۲۲ مشاهده نشده‌بود، شاهد افزایش سریع ۲ درصدی در ۲۴ ساعت بودیم که نشان‌دهنده اوج ۱۹ ماهه این رمزارز است. جالب توجه است که بیت‌کوین از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته‌است.

BTCUSD vs XAUUSD
مقایسه قیمت بیت‌کوین و طلا، منبع: تریدینگ‌ویو

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات ماتریکسپورت، آینده امیدوارکننده‌ای را برای بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کند. براساس روندهای تاریخی و رویدادهای هاوکینگ در آینده، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که بیت‌کوین تا آوریل سال آینده به بیش از ۶۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید و احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۲۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید، که گویای افزایش بیش از ۲۰۰ درصد است.

دنیا چشم‌انتظار تأیید اولین ETF بیت‌کوین است؛

گمانه‌زنی‌ها با تأیید احتمالی یک صندوق بیت‌کوینی قابل معامله در بورس (ETF) در ایالات متحده افزایش می‌یابد. با ۱۳ پیشنهاد‌دهنده، از جمله غول‌های صنعت مانند BlackRock و Grayscale، در انتظار تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، پیش‌بینی می‌شود که دوره جدیدی از مشارکت نهادی در بیت‌کوین وجود داشته باشد که به‌طور بالقوه قیمت آن را افزایش می‌دهد.

تحلیلگران ETF بلومبرگ احتمال بالایی برای تأیید همزمان برای مناقصه‌های معلق تا ۱۰ ژانویه پیش‌بینی می‌کنند. این تأیید می‌تواند نشان‌دهنده افزایش مشارکت نهادی و سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین باشد که بازتابی از تأثیر SPDR Gold Trust بر طلا در طول رشد ۸ ساله خود از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ است.

بیشتر بخوانید: پس از تأیید ETFهای نقدی بیت‌کوین، سایر ETFها چه خواهند شد؟

به‌طور خلاصه صعود اخیر بیت‌کوین به بالای ۴۰,۰۰۰ دلار نشان‌دهنده احساسات مثبت بازار است که ناشی از تأیید پیش‌بینی‌شده دست‌کم یک ETF بیت‌کوین در ژانویه، همراه با انتظارات پیشرفت نظارتی است. همچنین انتظار می‌رود رویداد قریب‌الوقوع هاوینگ بیت‌کوین نیز به افزایش بیشتر قیمت در پنج ماه آینده کمک شایانی کند.

منبع: cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا