پس از تأیید ETFهای نقدی بیت‌کوین، سایر ETFها چه خواهند شد؟

Bitcoin ETFبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از بیت‌کوین سیستمی؛ دو سال پیش ETF بیت کوین ProShares، با نام اختصاریBITO و به‌عنوان نخستین ETF آمریکایی مرتبط با بیت‌کوین، با دستیابی به یک میلیارد دلار دارایی سریع‌تر از هر ETF دیگری تاریخ‌ساز شد.

بااین‌حال آینده BITO و سایر ETF‌های آتی بیت‌کوین نامعلوم است، چراکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تا تاریخ ۱۰ ژانویه برای تصویب احتمالی درخواست‌های معلق برای ETF‌های نقدی مهلت تعیین کرده‌است.

انتظار می‌رود ETF‌های نقدی بیت‌کوین راهی ارزان‌تر برای سرمایه‌گذاران جهت دسترسی به بیت‌کوین فراهم کنند. لذا کارشناسان صنعت رمزارزها باور دارند که نهادهای نظارتی در اوایل ۲۰۲۴، برخی ETF‌های نقدی بیت‌کوین را تصویب خواهند کرد.

ویل پک، رئیس دارایی‌های دیجیتال در WisdomTree که برای راه‌اندازی یک ETF نقدی بیت‌کوین اقدام کرده، معتقد است که راه‌اندازی ETF‌های نقدی بیت‌کوین می‌تواند پایانی برای ETF‌های آتی بیت‌کوین باشد.

بیشتر بخوانید: احتمال تأیید برخی ETFها بازار رمزارزها را به وجد آورده‌است!

با وجود تهدیدات موجود حول محور ETF‌های بیت‌کوین، برخی باور دارند که ETF‌های آتی و نقدی می‌توانند در کنار هم وجود داشته باشند. مایکل ساپیر، مدیرعامل ProShares که شرکتش برای محصول نقدی اقدام نکرده، استدلال می‌کند که سرمایه‌گذاران محتاط به محصولاتی مانند BITO روی خواهند آورد.

در حمایت از مدل آتی او به نظارت بر بازار آتی توسط کمیسیون معاملات آتی کالا و خدمات مدیریت صندوق ارائه شده توسط یک غول مالی شناخته‌شده اشاره می‌کند.

پک همچنین بیان کرده که بیت‌کوین هم اکنون برای خرید توسط هرکسی با دارایی‌های قابل سرمایه‌گذاری و توانایی فنی برای راه‌اندازی یک کیف‌پول دیجیتال در دسترس است. به گفته پک، این امر به خودی خود انتظارات از تقاضای ناگهانی بالا برای ETF‌های نقدی بیت‌کوین را کاهش می‌دهد.

منبع: en.bitcoinsistemi.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا