احتمال تأیید برخی ETFها بازار رمزارزها را به وجد آورده‌است!

به گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ از امروز تا ۱۷ نوامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ممکن است ۱۲ پرونده ETF بیت‌کوین را تأیید کند. این مورد می‌تواند شامل GBTC Grayscale نیز شود.

دو تن از تحلیل‌گران بلومبرگ این موضوع را به عنوان یک احتمال ذکر کردند و به یک امیدواری خاص برای تأیید اشاره کردند. حکم تأخیر برای تأیید یا رد این موارد در ۸ نوامبر صادر شد و هم‌اکنون SEC در وقت اضافه قرار گرفته‌است. این شانس کوتاه به دلیل تمدید مهلت SEC است که با احتمال درخواست تجدیدنظر در ۱۷ نوامبر همراه خواهد بود.

ETFs which are going to be approved
فهرست ۱۲گانه ETFهای در انتظار تأیید توسط SEC، منبع: بلومبرگ

در حالی که این فرصت در ۱۷ نوامبر به پایان می‌رسد، یکی از این تحلیلگران خاطرنشان کرد که SEC می‌تواند در مورد ۹ پرونده از پرونده‌های موجود تا قبل از ۱۰ ژانویه تصمیم بگیرد. تأیید قطعی نیست، اما هر دو تحلیل‌گر احتمال ۹۰ درصدی را قبل از ۱۰ ژانویه پیش‌بینی می‌کنند. همچنین این مابین Grayscale در حال مذاکره با SEC در مورد تبدیل GBTC به ETF بیت‌کوین نقطه‌ای است.

بیشتر بخوانید: جلسه بعدی فدرال رزرو چه خوابی برای بیت‌کوین دیده‌است؟

بازار رمزارزها از مدت‌ها پیش درباره اخبار مرتبط با ETFها شاهد واکنشی مثبت بوده‌است، به‌طوری که قیمت بیت‌کوین در ۳ ماه گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته‌است. این واکنش مثبت بر سایر رمزارزها مانند سولانا، ریپل و اتریوم نیز تأثیر گذاشته‌است. برخی انتظار دارند که تأیید ETFها یک بازار صعودی ایجاد کند، درحالی که برخی دیگر هنوز به پایداری آن شک دارند.

منبع: cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا