جلسه بعدی فدرال رزرو چه خوابی برای بیت‌کوین دیده‌است؟

Jerome powellبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تورک؛ تصمیمات درباره نرخ بهره توسط فدرال رزرو به دلیل انقباضاتی که در سال ۲۰۲۲ آغاز شد، برای سرمایه‌گذاران حیاتی شده‌است. تقریباً ۲ سال از آن می گذرد، ما مشتاقانه منتظر هر جلسه فدرال رزرو بودیم، انتظارات را مورد بحث قرار دادیم و نظرات را تحلیل کرده‌ایم. ما در هر جمله‌ای که پاول بیان می‌کند، حتی در هر کلمه به دنبال معانی پنهان می‌گشتیم. بااین‌حال انتظارات از نشست اول نوامبر چیست؟

تصمیم نرخ بهره در نشست فدرال رزرو در ۱ نوامبر؛

چهارشنبه آینده فدرال رزرو تصمیم خود در مورد نرخ بهره را اعلام خواهد کرد و طبق داده‌های FedWatch، شاهد خواهیم بود که به احتمال ۹۹ درصد بدون تغییر باقی خواهد ماند. داده‌های FedWatch معمولاً نتیجه را چند روز قبل از جلسه پیش‌بینی می‌کند. اگرچه اقتصاد جهانی غیرقابل پیش‌بینی است، اما فدرال رزرو عادت به تعجب در مورد تصمیمات نرخ بهره ندارد.

بیشتر بخوانید: به لطف تورم درحال رشد، بانک‌ها ۲۸۰ میلیارد دلار بیشتر سود کرده‌اند

تقریباً ۲ سال می‌گذرد و جلسات فدرال رزرو از روزها قبل به کابوسی برای سرمایه‌گذاران رمزارزی تبدیل شده‌است. پاول با سریع‌ترین افزایش نرخ بهره در تاریخ، کاری غیرعادی انجام داد. البته در ازای آن شاهد افزایش شاخص دلار بودیم، در حالی که دارایی‌های پرریسک به پایین‌ترین رکوردهای خود رسید. درواقع دلیل اصلی کاهش قیمت بیت‌کوین، دشواری دسترسی به پول و اصرار بر نرخ تورم ۲ درصدی بود.

سقف نرخ بهره و رمزارزها؛

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به‌طور کلی توافق دارند که افزایش نرخ بهره در نشست آتی FOMC متوقف خواهد شد. بااین‌حال ممکن است در نشست ۱۳ دسامبر ۲۰۲۳ شاهد اظهاراتی باشیم که احتمال افزایش نرخ بهره را افزایش می‌دهد. اگر در این جلسه نیز افزایشی صورت نگیرد، پیش‌بینی می‌شود که فدرال رزرو از اواسط سال آینده کاهش‌ها را آغاز کند و اعتقاد به رسیدن به سقف نرخ بهره تقویت شود.

هدف فدرال رزرو این است که به‌طور کامل تأثیر تصمیمات نرخ بهره اولیه را احساس کند و در صورت لزوم، کاهش را نه در میانه بلکه در پایان سال آینده آغاز کند. حداقل این چیزی است که ما می‌توانیم از اظهارات اخیر بفهمیم.

اگر پاول اظهار کند که نرخ بهره را می‌توان در جلسه دسامبر افزایش داد، بسته به قانع‌کننده بودن لحن او ممکن است شاهد سقوط مجدد رمزارزها باشیم. احتمال دوم این است که پاول به‌جای افزایش نرخ‌ها، روی مدت زمانی که نرخ‌ها در اوج باقی می‌مانند تمرکز می‌کند. این نیز یک عامل بازدارنده برای بازار است و اگر اظهاراتی وجود داشته باشد که حاکی از این مورد باشد، برای بازار رمزارزها خبر بدی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آرتور هیز می‌گوید بحران اقتصادی بهترین زمان برای خرید بیت‌کوین است

اگرچه ETFها و تقاضای نهادی قیمت را بالا می‌برد، اما ادامه سیاست پولی سختگیرانه برای ۸ تا ۹ ماه دیگر نیز به‌طور قابل‌توجهی اعتماد خرسی‌های بیت‌کوین را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر در حالی که این مؤسسه بدون افزایش نرخ بهره به کوچک کردن ترازنامه خود ادامه می‌دهد، درواقع به انقباض اقتصاد ادامه می‌دهد.

منبع: en.coin-turk.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا