پیامدهای اصلاح بیت‌کوین؛ ۳۰۰ میلیون دلار پوزیشن در ۴ ساعت لیکویید شد!

Bloody Bitcoinبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌گیپ؛ پس از یک جشن بزرگ در بازار رمزارزها در هفته گذشته، بیت‌کوین و سایر توکن‌ها در بازار دوران سختی را پشت سر می‌گذارند، به‌طوری که کل این بازار بیش از ۳ درصد اصلاح شده‌است.

بیت‌کوین ۷٫۵ درصد کاهش یافت و تا ۴۰,۵۲۱ دلار رسید، سپس کمی بهبود یافت و به بالای ۴۲,۰۰۰ دلار بازگشت. در لحظه نگارش این گزارش بیت‌کوین ۴۲,۲۰۷ دلار مبادله می‌شود.

طبق داده‌های CoinGlass، حدود ۳۰۰ میلیون دلار در پوزیشن لانگ در چهار ساعت گذشته لیکویید شدند و بر بازار بزرگ رمزارزها، به‌ویژه آلت‌کوین‌های با سرمایه کوچک تأثیر بسزایی گذاشت.

بیشتر بخوانید: هر آنچه لازم است درباره پوزیشن شورت یا همان پوزیشن سل بدانید!

بیت‌کوین در سال جاری شتاب قدرتمندی داشت که ناشی از انتظارات برای تأیید نظارتی اولین صندوق‌های بیت‌کوینی قابل‌معامله در بورس (ETF) در آمریکا بود. گمانه‌زنی‌ها در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو نیز به افزایش قیمت رمزارزها کمک شایانی کرده‌بود.

همان‌طور که ریچارد گالوین از مدیریت سرمایه دارایی‌های دیجیتال اشاره کرد، به‌نظر می‌رسد سقوط اخیر به جای هرگونه خبر مهم، یک کاهش اهرم در بازار باشد.

سرمایه‌گذاران خود را برای رویدادهای کلیدی این هفته آماده می‌کنند، مانند داده‌های تورم ایالات متحده و نشست نهایی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۳، که می‌تواند گمانه‌زنی‌ها در مورد کاهش نرخ را به چالش بکشد.

تونی سایکامور، تحلیلگر بازار پیشنهاد می‌کند که سود گرفتن یک پاسخ معقول است و او انتظار دارد که از بیت‌کوین در محدوده ۴۰,۰۰۰ تا ۳۷,۵۰۰ دلار حمایت شود.

بیشتر بخوانید: احتمال تأیید برخی ETFها بازار رمزارزها را به وجد آورده‌است!

همچنین آلت‌کوین‌ها پس از یک هفته پرتلاطم با افزایش قیمتی قابل‌توجه، اکنون با رکود مواجه شده‌اند. اتریوم بیش از ۴ درصد کاهش یافت و سایر توکن‌ها در ۲۴ ساعت گذشته افت بیش از ۱۰ درصد را ثبت کردند. شاخص ۱۰۰ دارایی دیجیتال برتر نیز شاهد افت حدود ۴ درصدی بود که قابل‌توجه‌ترین کاهش از ۲۲ نوامبر بوده‌است.

منبع: coingape.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا