امکان ریزش بیت‌کوین به زیر صفر، مانند نفت چقدر امکان‌پذیر است؟

امکان ریزش بیت‌کوین به زیر صفر، مانند نفت چقدر امکان‌پذیر است؟

پیش از سقوط اخیر بازار ارزدیجیتال، یکی از قوی‌ترین استدلال‌های صعودی برای قیمت بیت‌کوین این بود که در صورت نصف شدن قیمت بیت‌کوین، این رمزارز هرگز به رکوردهای تاریخی خود در چرخه‌های گذشته نزول نخواهد کرد. اکنون کاهش هفتاد درصدی قیمت بیت‌کوین، این سوال را ایجاد می‌کند که آیا قیمت بیت‌کوین ممکن است مانند نفت در زمان اوج شیوع کرونا به صفر برسد؟

بورس ایالات متحده بیت‌کوین را مانند نفت به عنوان یک کالا در نظر می‌گیرد. اما طراحی فنی بیت‌کوین باعث تفاوت آن از یک کالا با منابع نامحدود می‌شود. در این مطلب قصد داریم تفاوت‌های اصلی بیت‌کوین با یک کالای نامحدود طبیعی مانند نفت را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

۱- ذخیره بیت‌کوین هزینه‌ای ندارد، پس به صفر نمی‌رسد

تاریخچه قیمت بیت‌کوین را نمی‌توان با نفت مقایسه کرد، زیرا نگهداری بیت‌کوین هیچ هزینه‌ای برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ندارد. قیمت نفت در اوج شیوع کرونا منفی شد، زیرا در صورت عدم خرید، ذخایر نفت سراسر جهان سریعاً پر شده و نمی‌توان برای مدت طولانی از آن نگهداری کرد.

۲- تکنولوژی بلاکچین از بین نخواهد رفت

فناوری بلاکچین و کریپتوگرافی بیش از سه دهه قدمت دارد و از زمان پیدایش در زمینه‌های مختلف به کار گرفته می‌شود. ارزدیجیتال تنها یکی از کاربردهای بلاکچین در زندگی روزمره است. کارشناسان معتقدند تا بیست سال آینده اشکال مختلف فناوری اساس خود را بر بلاکچین بنا خواهند گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا