ابتکاری دیگر از السالوادور: تخفیف ۰٫۲۰ دلاری بنزین در صورت پرداخت با بیت‌کوین!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ السالوادور به دنبال راهکارهای جدید برای تشویق شهروندان به استفاده از کیف پول بیت‌کوین دولتی Chivo می‌گردد. این کشور در جدیدترین ابتکار خود، به ازای خرید هر گالن بنزین با بیت‌کوین، تخفیف ۰٫۲۰ دلاری در نظر گرفته است.

نایب باکله، رئیس‌جمهور سالوادور با توصیف این خبر به عنوان «خبری خوب برای جیب سالوادوری‌ها» اعلام کرد که این تخفیف از ۳۰ سپتامبر اعمال خواهد شد.

باکله تاکید کرد که طرح این تخفیف برای همه شهروندان در دسترس است. وی افزود: این تخفیف «تورم جهانی قیمت بنزین» و «هزینه‌های اضافی حمل و نقل» را حذف خواهد کرد.

با این حال، بسیاری از سالوادوری‌ها معتقدند که این یارانه به نفع مردم نیست. یکی از کاربران سالوادوری در توئیتر نوشت: «این ۲۰ سنت از جانب مردم سالوادور پرداخت می‌شود. پمپ‌بنزین‌ها در نهایت ضرر نمی‌کنند و حتی با مالیات کسانی که پیاده هستند، این تفاوت قیمت جبران خواهد شد.»

واکنش شهروندان سالوادور:

برخی بدبین هستند که چرا دولت این تخفیف را فقط برای دارندگان Chivo در نظر گرفت. یک شهروند در توئیتر پرسید که چرا دولت تخفیف را در ابتدای طرح پذیرش بیت‌کوین اعمال نکرد؟

در کنار این خبر، رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرد که مجوز ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری برای «تثبیت قیمت بنزین» را صادر کرده است. وی تاکید کرد که با اینکه بازار بین‌المللی قصد دارد قیمت یک سیلندر ۲۵ پوندی بنزین را ۱٫۱۷ دلار افزایش دهد، سالوادوری‌ها افزایش قیمت کمتری را تجربه خواهند کرد.

وی افزود که دولت برای یک سال جلوی تورم قیمت بنزین را خواهد گرفت و خاطرنشان کرد: در این مدت هرگونه کاهش قیمت جهانی سوخت نیز برای مصرف‌کنندگان سالوادوری اعمال خواهد شد.

شهروندان سالوادوری به گزارشهای باکله درباره افزایش پذیرش ارزدیجیتال با شک و تردید نگاه می‌کنند. دیوید جرارد، منتقد صریح ارزدیجیتال معتقد است که مقامات سالوادوری «رئیس‌جمهور را با آمارهایی که او را خوشحال می‌کنند، گمراه می‌سازند.»

دیوید جرارد آمارهای کیف پول Chivo که توسط رئیس‌جمهور ارائه شده را تجزیه و تحلیل کرد و نتیجه گرفت «اگر اطلاعات رئیس‌جمهور دقیق باشد، کیف‌پول دولتی Chivo از Visa نیز معاملات روزانه بیشتری انجام می‌دهد.»

منبع: Cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا