جی پی مورگان: پایان دوره نزولی بازار نزدیک است!

جی پی مورگان

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از زی‌کریپت. پانیگیرتزوگلو مدیرعامل بانک جی پی مورگان معتقد است اهرم‌زدایی، که آخرین راه‌حل اکثر سرمایه‌گذاران برای گذر از دوره رکود اقتصادی بوده، در روند کاهشی قرار گرفته و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که دوره نزولی فعلی بازار ارزدیجیتال به پایان خود نزدیک است.

نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، استراتژیست و مدیرعامل JPMorgan، گفت: «شاخص‌هایی مانند معیار اهرم خالص ما نشان می‌دهد که کاهش اهرم‌زدایی شرکت‌های ارزدیجیتال در حال حاضر به خوبی پیشرفت کرده است». این تحلیلگر واضحاً به مداخله صرافی FTX در مشکل شرکت BlockFi با SEC اشاره دارد.

این پیش‌بینی تحت تأثیر این واقعیت انجام گرفته که تأمین مالی سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر عمدتاً تحت‌تأثیر شرایط فعلی بازار قرار نگرفت. با وجود رکود بازار ارزدیجیتال، بودجه ماه‌های می و ژوئن حدود ۵ میلیارد دلار بود.

اهرم‌زدایی زمانی اتفاق می‌افتد که یک شرکت تصمیم می‌گیرد با فروش سریع دارایی‌های خود برای پوشش بدهی‌ها، موقعیت‌های اهرمی خود را کاهش دهد. تعدادی از شرکت‌های ارزدیجیتال به دلیل رکود اقتصادی و سقوط استیبل‌کوین UST Terra مجبور به کاهش موقعیت‌های اهرمی خود شدند.

اخیرا، شرکت Three Arrows Capital، یک صندوق تامینی ارزدیجیتال مستقر در سنگاپور، وام ۶۷۰ میلیون دلاری شرکت Voyager Digital وویجر دیجیتال را نپذیرفت. این صندوق تامینی ارزدیجیتال به دلیل شرایط طاقت فرسا فعلی، به سختی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

شرکت‌هایی مانند شبکه سلسیوس از جمله شرکت‌هایی هستند که در معرض اهرم‌های بالا قرار گرفته‌اند زیرا این استراتژی با توجه به وضعیت کنونی بازار نتیجه معکوس دارند.

منبع: zycrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا