Secret Network با OpenSea، برای ایجاد اولین NFT خصوصی خود همکاری می‌کند!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از د‌کوین‌ریپابلیک؛ پلتفرم سکرت نتورک با بزگترین پلتفرم توکن‌های غیرمثلی جهان یعنی اوپن‌سی، برای ارائه اولین توکن‌‌های غیرمثلی مخصوص خود همکاری کرده است. علاوه بر این، ویژگی‌های پنل کنترل این پلتفرم برای مجموعه‌های توکن غیرمثلی کلکسیونی آن نیز ارائه خواهد شد.

پروتکل Secret Network  تصمیم دارد که با همکاری OpenSea و یک هنرمند محبوب، یک مجموعه کلکسیونی متشکل از هفت NFT خاص را تا ماه آینده به حراج بگذارد. این مجموعه NFT، اولین مجموعه توکن‌های غیرمثلی صادر‌شده توسط Secret Network است. برای NFTهای این مجموعه محتوای خصوصی نیز در نظر گرفته شده که پس از فروش برای خریدار آشکار خواهد شد.

تجربه NFTهای چند لایه‌ای در Secret Network:

پلتفرم Secret Network قصد دارد NFTهایی بسازد که کاربران تاکنون تجربه نکرده و ندیده‌اند. این پلتفرم در نظر دارد تا بعد از حراج اولین مجموعه NFT، حراجی دیگر با مجموعه توکن غیرمثلی بزرگتر نیز برپا کند. مخاطبان عادی نیز  می‌توانند در حراج این مجموعه‌ها شرکت کنند.

الکساندر برکو مدیر مشارکت‌های هنری در OpenSea، می‌گوید که این پلتفرم برای همکاری با Secret Network بسیار هیجان‌ دارد. هدف از همکاری این دو پلتفرم، ارائه‌ی تجربه‌ای چند وجهی برای هنرمندان و مجموعه‌داران است. اکساندر برکو اعتقاد دارد که این نوع جدید NFT خصوصی، راه‌حل‌های تازه‌ای برای سازندگان ارائه خواهد داد.

راه‌حل‌های Secret Network برای تفکیک محتوای عمومی و خصوصی:

به گفته گای زیسکایند (Guy Zyskind) بنیانگذار Enigma، که توسعه‌گران اصلی Secret Network هستند، این تیم زمان زیادی را بر آماده‌سازی این رویدادها صرف کرده است. این تیم برای هنرمندان بزرگ پلتفرم خود IP خصوصی در نظر گرفته، تا صدور NFT توسط این اشخاص را راحت‌تر نموده و آثار هنری آنها  را رد‌گذاری کنند. در واقع در نتیجه همکاری Secret Network و OpenSea، اولین بلاکچین برای پشتیبانی و تفکیک محتوای خصوصی و عمومی NFTها بنا شده است.

توکن‌های غیرمثلی این بلاکچین مبتنی بر استاندارد توکن‌های ERC-721 و CosmWasm-721 ایجاد شده‌اند. آنها ویژگی‌های NFT های معمول را نیز به همراه دارند.

اختیار کامل برای سازندگان و هنرمندان NFT:

پلتفرم Secret Network برای هنرمندان NFT این اختیار را در نظر گرفته که میزان دسترسی دیگران به محتوای خود را انتخاب کنند. برای مثال، هنرمند ممکن است تنها مایل باشد تا یک واترمارک یا یک Thumbnail از NFT خود نمایش دهد. در این حالت، نسخه کامل تنها برای خریدار و سازنده قابل مشاهده خواهد بود.

علاوه بر این، سازندگان NFT این اختیار را دارند که اثر خود را با هر توضیح مخفیانه که برای عموم قابل تفسیر نباشد، در پلتفرم ارائه کنند. با این روش می‌توان آثار خصوصی‌تر را در یک پلتفرم عمومی به فروش رساند. حتی پروتکل‌های اعتبارسنجی پلتفرم نیز بدون به خطر انداختن محتوای خصوصی وظیفه خود را انجام می‌دهند. در نتیجه این اقدامات، محتوای تولید شده دارای مشخصات خصوصی خود و قابل به ردیابی خواهند بود.

منبع: thecoinrepublic.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا