DOT در مسیر ثبت رکوردی جدید!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از اینوز؛ روند قیمت پولکادات هنوز توانسته که صعود یک شبه خود را حفظ کند، زیرا روند قیمت ارزدیجیتال برتر بازار یعنی بیت‌کوین نیز در بالاترین سطوح تاریخی خود در حرکت است.

سرمایه‌گذاران پولکادات همچنین منتظر نتایج حراج‌های مهم پاراچین هستند که در ماه آینده آغاز خواهد شد. رمزارز DOT با قیمت ۹۳٫۹۸ دلار معامله می‌شود، که کمی تا بالاترین قیمت تاریخی آن یعنی ۴۹ دلار فاصله دارد.

روند صعودی DOT ادامه خواهد داشت:

پولکادات یک پروژه بلاکچینی نسبتاً منحصر به فرد است. پلتفرم Polkadot توسط گوین وود (Gavin Wood) که یکی از بنیانگذاران اتریوم بود، آغاز شد. دلایل منحصر به فرد بودن Polkadot از این قرار است:

اول، Polkadot متکی به Kusama است. کوساما یکی دیگر از پروژه‌های بلاکچینی‌ست که اکنون توکن KSM آن بیش از ۲ میلیارد حجم ارزش بازار دارد. تمام برنامه‌های کاربردی Polkadot باید از کوساما عبور کنند.

دوم، خاص بودن پولکادات به دلیل فناوری منحصر به فرد پاراچین آن است. پروژه‌های مختلف برای به دست آوردن جایگاهی در شبکه اصلی پولکادات، باید در حراج‌های پاراچین با یکدیگر رقابت کنند. در این حراج‌ها اعضای جامعه پولکادات با استفاده از توکن‌های شبکه خود به پروژه‌های شرکت‌کننده رای می‌دهند.

بنابراین، قیمت DOT در چند روز گذشته عملکرد خوبی داشته، زیرا سرمایه‌گذاران منتظر حراج‌های پاراچین بعدی هستند. تحلیلگران می‌گویند که این مزایده بزرگترین حراج تاریخ پروژه پاراچین خواهد بود.

هنوز برای تشخیص برنده‌ی حراج زود است، اما این احتمال وجود دارد که پروژه‌ای از شبکه Acala برنده شود.  در مزایده قبلی پاراچین، پروژه Karura توانست برنده حراج باشد.

دلیل دیگری که به روند صعودی این روزهای Polkadot نیرو می‌بخشد، افزایش قیمت دیگر رمزارزهای اصلی بازار ارزدیجیتال است.

تحلیل قیمت Polkadot:

نمودار روزانه نشان می‌دهد که روند صعودی Polkadot از چند هفته گذشته آغاز شده است. قیمت DOT از پایین‌ترین سطح خود در ماه جولای، بیش از ۳۳۰ درصد رشد کرد. در نمودار روزانه DOT الگویی V شکل پدیدار شده که به الگوی فنجان و دسته شباهت دارد.

روند صعودی فعلی قیمت DOT توسط خطوط اندیکاتورهای میانگین متحرک ۲۵ روزه و ۵۰ روزه (MA) پشتیبابی می‌شود. روند صعودی DOT مقاومت ۵۰ دلاری را هدف قرار داده، بنابراین انتظار می‌رود که قیمت همچنان افزایش یابد. با این حال پس از فروکش کردن تاثیر خبر تاسیس ETF بیت‌کوین، احتمال دارد قیمت دچار اصلاح شود.

منبع: invezz.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا