فیس‌بوک کیف‌پول ارزدیجیتال Novi را با استیبل‌کوین Paxos راه‌اندازی کرد!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتو‌بریفینگ؛ بنا به اطلاعیه جدید فیس‌بوک، بزرگترین پلتفرم شبکه‌های اجتماعی جهان، نسخه آزمایشی و محدود کیف‌پول ارزدیجیتال خود را به نام Novi راه‌اندازی کرده است. این راه‌اندازی درحالی انجام شد که مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای سرگشاده مخالفت خود را با این پروژه اعلام کرد.

پروژه Novi بر گوآتمالا تمرکز دارد:

در نسخه آزمایشی این برنامه، کیف‌پول Novi تنها برای مشتریان گزینش شده در آمریکا و گوآتمالا در دسترس خواهد بود.

دیوید مارکوس، مدیر پروژه Novi، در صفحه توئیتر خود به پتانسیل بالای بازار کشور گوآتمالا اشاره کرد: «در این کشور انتقالات پول میان مردم و بستگان آنها در خارج از کشور، حدود ۱۴ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد. ۹۰ درصد این حواله‌ها از ایالات متحده صورت می‌گیرد. در این کشور ۵۶% از مردم به خدمات بانکی و مالی دسترسی ندارند. »

کیف‌پول Novi در ابتدای راه‌اندازی از استیبل‌کوین محلی فیس‌بوک یعنی Diem پشتیبانی نمی‌کند و در عوض از استیبل‌کوین Paxos Dollar (USDP) پیشتیبانی می‌کند.

مارکوس خاطرنشان کرد که Paxos یک استیبل‌کوین قابل اعتماد است و سه سال سابقه فعالیت گسترده پشتیبانی دارد. Paxos به کیف‌پول Novi امکان می‌دهد تا با دیگر کیف‌پولهایی که از این استیبل‌کوین پشتیبانی می‌کنند، در تعامل باشد.

دیوید مارکوس اضافه کرد که پس از آنکه استیبل‌کوین Diem مراحل تائید دستگاه‌های نظارتی را بگذارند، برنامه کیف‌پول Novi با این استیبل‌کوین راه‌اندازی خواهد شد.

وی تائید کرد که در نسخه‌های آینده کیف‌پول Novi، پرداخت‌های فرد-به-فرد بصورت رایگان ارائه خواهد شد. چنین امکانی می‌تواند بازار را از رقبایی مانند PayPal برباید.

سایر پروژه‌های Novi:

صرافی پیشرو ارزدیجیتال Coinbase امروز اعلام کرد که با پروژه Novi همکاری کرده است و از وجوه موجود در کیف‌پول و داراییهای کاربران محافظت خواهد کرد. پلتفرم Coinbase مخازن سرد اطلاعات (در اصطلاح سردخانه یا ColdStorage) ارائه می‌کند و ۳۲۰ میلیون دلار دارایی کاربران را در برابر خطرها بیمه‌ کرده است.

در این میان قانونگذاران تلاش کردند تا مانع از راه‌اندازی کیف‌پول Novi شوند. مجلس سنای ایالات متحده در نامه‌ای سرگشاده به فیس‌بوک مخالفت خود را با این راه‌اندازی اعلام کرد.

با این حال، راه‌اندازی محدود Novi گامی به جلو برای این پروژه ست که در گذشته با چندین مانع مواجه شده بود.

برنامه کیف‌پول Novi برای موبایلهای اندروید و iSO در دسترس است و کاربران می‌توانند آنرا از Google Play و Apple Store دانلود کنند.

منبع: cryptobriefing.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا