هاردفورک جدید Monero (XMR) با هدف بهبود امنیت و حریم خصوصی شبکه اجرا شد!

XMR

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کریپتوپوتیتو؛ با وجود حمله دولت‌ها به ابزارهای محافظت از اطلاعات مشتریان، پروتکل Monero (XMR) برای ایمن‌سازی و خصوصی‌تر بودن شبکه، بروزرسانی جدیدی را در ۱۳ آگوست اجرا نمود.

پروتکل Monero، که یکی از مهم‌ترین پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی در دنیای ارزدیجیتال است، با اجرای هاردفورک جدید مکانیزم «امضای دیجیتالی چندگانه» (Multisig) پلتفرم خود را برای تسهیل تبادل اطلاعات اصلاح کرد.

مکانیزم «امضای دیجیتالی چندگانه» به این معنی است که یک تراکنش قبل از ارسال به شبکه Monero و اجرا به چندین امضا نیاز دارد. در این مکانیزم، به جای اینکه یک کیف‌پول Monero به تنهایی تراکنش‌ها را ایجاد، امضا و ارسال نماید، گروهی از کیف‌پول‌ها برای انجام یک تراکنش با هم همکاری می‌کنند.

علاوه بر این، تعداد «حلقه امضاکنندگان» مورد نیاز برای تأیید تراکنش از ۱۱ به ۱۶ افزایش یافت. رویکرد «حلقه امضاکنندگان» تضمین می‌کند که ردیابی مبدا تراکنش‌ها در شبکه غیرممکن است.

یکی دیگر از تغییرات قابل توجه ‌روزرسانی جدید ، «مشاهده برچسب‌ها» (View tags) است. گزینه جدید View tags که امکان افزایش سرعت همگام‌سازی کیف‌پول‌ها را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد فراهم می‌کند. این تغییر برای افزایش عملکرد کل اکوسیستم Monero (XMR) ایجاد شده است.

پروتکل Monero با اجرای اطلاحات جدید، از مدل امنیتی بیت‌کوین فاصله زیادی گرفته است. مدل امنیتی بیت‌کوین با ایجاد انگیزه درآمد دائمی برای ماینرهای شبکه، امنیت و عدم ردیابی شبکه را تضمین می‌کند.

منبع: Cryptopotato.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا