السالوادور با وجود ۶۰ میلیون دلار ضرر دوباره بیت کوین خرید!

السالوادور بیت کوین

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دی‌کریپت؛ نائب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، ۱٫۵ میلیون دلار دیگر در بیت کوین سرمایه‌گذاری نمود و ۸۰ واحد بیت‌کوین به ذخیره ۲,۳۰۱ بیت‌کوین این کشور اضافه کرد.

به نظر می‌رسد نائب بوکله از خرج کردن سرمایه‌ ملت السالوادور در بیت کوین دلسرد نشده و روز گذشته ۸۰ واحد بیت‌کوین با قیمت متوسط ۱۹,۰۰۰ دلار خریداری کرد. ارزش سرمایه بیت‌کوین السالوادور با سقوط بیت‌کوین به ۱۹,۰۰۰ دلار به ۴۳,۷۱۹,۰۰۰ دلار رسید. این ارقام نشان می‌دهند که السالوادور تاکنون از سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ۶۰٫۲ میلیون دلار ضرر کرده است.

قبل از این خرید، السالوادور ۲,۳۰۱ واحد بیت‌کوین با قیمت متوسط ۴۵,۱۷۱ دلار خریداری کرده بود. با خرید جدید متوسط قیمت بیت‌کوین خریداری شده توسط السالوادور به ۴۴,۲۱۹ دلار رسید. به این معنی که بیت‌کوین باید به ۴۴,۲۱۹ دلار (بیش از صد درصد) افزایش یابد تا سرمایه‌گذاری السالوادور به سود برسد.

خرید آخر السالوادور، علاوه بر دوبرابر کردن زیان‌های این کشور، به دلایل دیگری نیز قابل توجه بود. نائب بوکله برای اولین بار جزئیات تراکنش‌های بیت‌کوین السالوادور را در توییتر به اشتراک گذاشت.

اسکرین‌‌شات‌ خرید‌های السالوادور نشان می‌دهد که رئیس جمهور از یک صرافی متمرکز سنتی خرید کرده است. این امر نشان می‌دهد که بوکله خرید از چنین پلتفرمی را امن‌تر می‌داند، و یا ممکن است با استفاده از گزینه buy limit خرید کرده باشد.

استراتژی انباشت بیت‌کوین در رکود قیمت توسط سایر سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت‌کوین نیز تکرار شد. مایکل سیلور، مدیرعامل MicroStrategy اخیراً در توییتر اعلام کرد که این شرکت ۱۰ میلیون دلار بیت‌کوین دیگر به خزانه خود اضافه کرده است. به نظر می‌رسد سیلور مانند بوکله چندان نگران نوسانات قیمت بیت‌کوین نیست.

منبع: decrypt.co

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا