خطاهای محاسباتی Elon Musk در قیاس بیت‌کوین با دوج کوین!

دوج کوین

ایلان ماسک اخیراً بار دیگر حمایت خود از دوج کوین در توییتر و طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ تکرار کرد. ماسک حتی پیش از این دوج‌کوین را به عنوان جایگزینی برای بیت‌کوین مطرح کرد. طبق ادعاهای او، شبکه دوج‌کوین ظرفیت بیشتری نسبت به شبکه بیت‌کوین دارد و مانند بیت‌کوین در تورم دائمی نیست!

با اینکه ایلان ماسک در چند سال گذشته به یکی از تاثیرگذارترین افراد صنعت ارزدیجیتال تبدیل شد ، اما صحبت‌های او درباره دوج‌کوین و بیت‌کوین با واقعیت فاصله زیادی دارد. ما در این مطلب به بررسی اشتباهات ماسک در تحلیل ویژگی‌های این دو رمزارز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بلاکچین‌های بیت‌کوین و دوج کوین قابل مقایسه نیستند:

صحبت ماسک درباره قدرت بیشتر زنجیره لایه اول دوج‌کوین از بیت‌کوین درست است. اما بیت‌کوین بصورت چند‌لایه طراحی شده و کاربران با استفاده از لایه‌های ثانویه مانند شبکه لایتنینگ می‌توانند از سرعت بیشتر و هزینه کمتر بهره‌مند شوند. در بلندمدت هزینه‌های یک بلاکچین تک لایه از بلاکچین چند لایه‌ای بیشتر خواهد شد.

شبکه لایتنینگ بیت‌کوین به دوج‌ کوین نزدیک است:

براساس داده‌ها، لایه‌های ثانویه بیت‌کوین که هنوز در مراحل اولیه توسعه‌‌اند، اکنون فعال‌تر از دوج‌کوین هستند. شبکه لایتنینگ بیت‌کوین توان زیادی دارد، اما هنوز در صرافی‌های کمی ادغام شده و به پتانسیل خود نرسیده است. البته شبکه پایه بیت‌کوین نسبت به دوج‌کوین و شبکه لایتنینگ تراکنش‌های بیشتری را پردازش می‌کند.

البته، مقایسه فعالیت‌های شبکه لایتنینگ بیت‌کوین با فعالیت زنجیره‌ای Dogecoin به دلایل مختلف علمی دقیق نیست. به عنوان مثال، فعالیت شبکه لایتنینگ خارج از زنجیره اتفاق می‌افتد، و به همین دلیل جمع‌آوری داده‌های مربوطه بسیار دشوارتر است.

مزایای احتمالی سیاست پولی دوج‌کوین:

ماسک درباره منافع استفاده از دوج‌کوین به عنوان ارز پرداختی صحبت می‌کند، اما نکات منفی سیاست پولی بیت‌کوین با دوج‌کوین تفاوتی ندارد. مردم به طور کلی ترجیح می‌دهند از دارایی‌های تورمی استفاده نکنند، حتی اگر در نهایت به نفع اقتصاد باشد. مردم در جهت منافع شخصی عمل می‌کنند، نه برای منافع عمومی.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا