تعداد حملات سایبری ارز دیجیتال کاهش یافته اما آسیب‌های آن در حال افزایش است!

تعداد حملات سایبری ارزدیجیتال کاهش یافته اما آسیب‌های آن در حال افزایش است!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کریپتواسلیت. تحقیقات نشان می‌داد که میانگین مقدار دلار سرقت رفته در حملات سایبری ارز دیجیتال امسال بیش از دو برابر ۲۰۲۱ است.

تعداد هک‌های ارزهای دیجیتال از ابتدای سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است. براساس آخرین تحقیقات BestBrokers، صنعت ارز دیجیتال تا اواسط ژوئن شاهد ۶۴ مورد نقض امنیتی بود که نسبت به ۲۵۱ مورد در سال گذشته کاهش زیادی دارد.

بااینکه تعداد هک‌های موفق در حال کاهش است، آسیبی که آنها به صنعت وارد کرده‌اند مطمئناً اینگونه نبود. براساس تحقیقات، میانگین مقدار سرقت شده در هر هک صنعت ارزدیجیتال نسبت به میانگین سال گذشته، ۲۰۶ درصد افزایش یافت.

تحقیقات نشان می‌دهند که صنعت ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ شاهد ۲۵۱ هک بوده، که طی این حملات ۳٫۲ میلیارد دلار به سرقت رفت. امسال، تا اواسط ژوئن، این صنعت شاهد سرقت حدود ۱٫۷ میلیارد دلار تنها در ۶۵ مورد نقض امنیتی بود. این آمار نشان می‌دهند که اگرچه تعداد رمزارزها در سال ۲۰۲۲ به شدت کاهش یافته، اما این کاهش تأثیری بر کل مبالغ به سرقت رفته نگذاشت.

محققان بر این باورند که هکرها در سال ۲۰۲۲ اهداف بزرگتری را هدف قرار داده‌اند. به نظر می‌رسد بازار DeFi هدف مورد علاقه هکرها باشد، زیرا تاکنون حملات به برنامه‌های دیفای بیشتری سئود را نسیب هکرها کرده است.

منبع: cryptoslate.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا