۱۴۴ میلیون دلار بیت‌کوین مرتبط با یک کلاهبرداری در دارک‌نت پولشویی شد!

Laundered Bitcoinبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از دیلی‌هادل؛ داده‌های مربوط به بلاکچین نشان می‌دهد که مقدار قابل‌توجهی بیت‌کوین به ارزش بیش از یک‌صد میلیون دلار که با دارک‌نت مرتبط بود، به به یک میکسر رمزارزی منتقل شده‌است.

نهادی ناشناس حدود ۴,۸۰۰ واحد بیت‌کوین به ارزش ۱۴۴ میلیون دلار را که از بازار دارک‌نت Abraxas سرچشمه می‌گرفت، جابه‌جا کرد. این بازار در نوامبر ۲۰۱۵ پس از مدتی عدم فعالیت، ناگهان ناپدید شد. آن‌ها درواقع رد وجوه نام‌برده را از طریق این میکسر ناپدید کرده‌اند.

در اوایل این هفته، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) پیشنهاد جدیدی را برای دولت ایالات متحده ارائه کرد تا نظارت بر رمزارزها را آغاز کند. FinCEN با اشاره به قانون میهن‌پرستی ایالات متحده، مقرراتی را پیشنهاد می‌کند که مؤسسات مالی را ملزم به نظارت، نگهداری سوابق و گزارش تراکنش‌هایی می‌کند که از طریق میکسرهای رمزارزی (CVC) انجام می‌شوند.

به ادعای FinCEN، این میکسرها برای پنهان کردن هویت افراد از طریق ترکیب دارایی‌هایشان با توکن‌هایی از منابع مختلف، به روند پولشویی کمک می‌کنند. میکسرها همچنین برای سایر فعالیت‌های غیرقانونی در سطوح بین‌المللی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: مؤسس صرافی Thodex به ۱۱,۰۰۰ سال حبس در زندان محکوم شد!

این سازمان بر این باور است که تراکنش‌های مربوط به ترکیب CVC در داخل یا شامل یک حوزه قضایی خارج از ایالات متحده، یک نگرانی قابل‌توجه برای پولشویی هستند. پس از انجام مشاوره‌های لازم مشخص شده که اجرای الزامات اضافی برای نگهداری سوابق و گزارش، به کاهش خطرات مرتبط با چنین مواردی کمک می کند.

منبع: dailyhodl.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا