مؤسس صرافی Thodex به ۱۱,۰۰۰ سال حبس در زندان محکوم شد!

Turkish Exchangeبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌تلگراف؛ مدیر عامل سابق تادکس، یک صرافی رمزارزی در ترکیه، به ۱۱,۱۹۶ سال زندان محکوم شده‌است. وی به جرائمی از قبیل سازماندهی و اداره سازمان مجرمانه، ارتکاب کلاهبرداری و پولشویی متهم شده‌است.

دادگاه همچنین دو خواهر و برادر او را به چنین حبسی محکوم کرد و ۵ میلیون دلار جریمه نقدی نیز تعیین کرده‌است. این حکم توسط خبرگزاری دولتی آنادولو گزارش شده‌است.

صرافی Thodex یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش رمزارز در ترکیه بود، تا اینکه در سال ۲۰۲۱ ناگهان سقوط کرد. این صرافی خدمات خود را بدون اطلاع قبلی متوقف کرد و مؤسس آن به همراه ۲ میلیارد دلار دارایی کاربران از ترکیه فرار کرد. البته در همان زمان، نامبرده تمام اتهامات مربوط به کلاهبرداری را رد کرد.

بنیانگذار فراری سرانجام در آگوست ۲۰۲۲ در آلبانی دستگیر شد، جایی که قبلاً در حال گذراندن حکم زندان بود. او سپس در آوریل ۲۰۲۳ به اتهام کلاهبرداری و پولشویی به ترکیه تحویل داده‌شد. او علاوه بر محکومیت اخیر به کلاهبرداری از مشتریان، از ماه جولای به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی در زندان بود.

بیشتر بخوانید: بایننس پشتبانی از BUSD را متوقف خواهد کرد!

در جریان رسیدگی دادگاه، مؤسس این صرافی استدلال کرد که با او و خانواده‌اش ناعادلانه رفتار شده‌است. او ادعا کرد که Thodex تنها یک شرکت رمزارزی ورشکسته است و هیچ قصد مجرمانه‌ای نداشته‌است. بر اساس نسخه ترجمه شده بیانیه، او گفت: «من به اندازه کافی توانایی دارم که هر مؤسسه‌ای را در جهان اداره کنم. این موضوع در شرکتی که در ۲۲ سالگی تأسیس کردم مشهود است. دادگاه بسیار غیرحرفه‌ای عمل کرده‌ و مشخصاً مظنونان این پرونده بیش از ۲ سال است که قربانی شده‌اند.»

محاکمه Thodex در مجموع شامل ۲۱ متهم بود که پنج نفر از آن‌ها در جلسه دادگاه حضور داشتند. دادگاه ۱۶ متهم کلاهبرداری را به دلیل نداشتن مدرک تبرئه و چهار متهم را آزاد کرد. برخی متهمان دیگر نیز بر اساس میزان مشارکت در کلاهبرداری، احکام زندان متفاوتی دریافت کردند.

منبع: cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا