شکایت SEC از ریپل مانع پذیرش گسترده XRP در آمریکا شده‌است!

Ripple vs SECبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌ادیشن؛ جان دیتون، وکیل معروف رمزارز و حامی ریپل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را به ممانعت از رشد و پذیرش XRP در ایالات متحده متهم کرده‌است. دیتون ادعا می‌کند که اختلاف حقوقی بین ریپل و SEC که به مدت دو سال و نیم ادامه داشته، استفاده از XRP را به عنوان یک گزینه پرداخت در ایالات متحده تحت تأثیر قرار داده‌است.

دیتون در یک پست طولانی در توییتر مثالی از اینکه چگونه این شکایت به کسب‌وکار ریپل لطمه زده، ارائه کرد. او اشاره کرد که اگرچه پرداخت‌های رمزارزی اخیراً افزایش یافته، XRP هنوز در ایالات متحده پذیرفته نمی‌شود.

دیتون از BitPay، یک پلتفرم پرداخت رمزارزی که توسط آمازون استفاده می‌شود، به عنوان مثال استفاده کرد. او گفت که BitPay در ابتدا پرداخت‌های XRP را در ایالات متحده می‌پذیرفت، اما پس از شکایت SEC علیه ریپل از این کار اجتناب کرد.

این وکیل از طعنه‌آمیز بودن دوج‌کوین برای پرداخت در BitPay ابراز تأسف کرد، در حالی که XRP، توکنی که به طور خاص برای پرداخت‌ها توسعه یافته، پذیرفته نمی‌شود.

شکایت ریپل علیه SEC پس از آن شروع شد که رگولاتور شرکت را به نقض قوانین اوراق بهادار متهم کرد. SEC ادعا کرد که XRP صادرشده توسط ریپل به عنوان یک اوراق بهادار واجد شرایط است.

بااین‌حال، تصمیم اخیر یک دادگاه در ایالات متحده تا حدی نظری خلاف آن را صادر کرد. دادگاه با رد ادعاهای SEC، اعلام کرد که فروش ثانویه XRP به منزله ارائه اوراق بهادار نیست، اگرچه عرضه اولیه XRP توسط ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی، اوراق بهادار تلقی می‌شد.

بیشتر بخوانید: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به‌دنبال درخواست تجدیدنظر درباره پرونده ریپل است!

از زمان صدور حکم در ماه ژوئیه، اتهامات بسیاری علیه SEC مطرح شده‌است. بسیاری از اتهامات، SEC را به شکار شرکت‌های رمزارزی و اجازه دادن به تعصبات شخصی بر اعمال آن‌ها متهم می‌کنند.

در این بین SEC درخواست کرد تا پیروزی اولیه به نفع ریپل لغو شود. بااین‌حال، ریپل در تشکیل پرونده جمعه گذشته گفت که رگولاتور زمینه کافی برای اعتراض به تصمیم دادگاه یا درخواست مداخله دادگاه تجدیدنظر را ندارد.

منبع: coinedition.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا