بایننس پشتبانی از BUSD را متوقف خواهد کرد!

Binance is going to stop supporting BUSDبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کوین‌کو؛ صرافی بزرگ بایننس اعلام کرده که پشتیبانی از استیبل‌کوین خود، BUSD را در سال ۲۰۲۴ متوقف می‌کند. این تصمیم در بحبوحه نگرانی کاربران در مورد وضعیت نظارتی این توکن اتخاذ شده‌است؛ علیرغم اینکه موقعیت آن به عنوان یکی از ۵ استیبل‌کوین برتر از نظر ارزش بازار شناخته می‌شود. شرکت پکسوس‌تراست قرار است تا فوریه ۲۰۲۴ توکن BUSD را خریداری کند و در آن زمان خدمات به‌تدریج متوقف خواهند شد.

این اقدام در پی شکایتی است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه شرکت تراست‌پکسوس در ۱۳ فوریه سال جاری با این ادعا که BUSD یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است، ارائه شد. در پاسخ پکسوس اعلام کرد که انتشار استیبل‌کوین‌های جدید بایننس را از ۲۱ فوریه متوقف می‌کند. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس به دارندگان BUSD اطمینان داد که پکسوس دوره گذار را مدیریت کرده و با ذخایر بانکی خود، به‌طور کامل این مسئله را پوشش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: آیا سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) جرقه رالی صعوی بعدی بیت‌کوین را خواهد زد؟

تصمیم برای حذف تدریجی BUSD، اهمیت شفافیت نظارتی در صنعت ارزهای دیجیتال را برجسته می‌کند. از آنجایی که رمزارزها و فناوری بلاکچین توجه بیشتری را از سوی مؤسسات مالی سنتی، دولت‌ها و سرمایه‌گذاران به خود جلب کرده، مقابله با چالش‌های نظارتی برای رشد سالم کل اکوسیستم ضروری است. این حرکت همچنین یادآور این نکته است که نوآوری، اغلب نیازمند غلبه بر موانع است و شرکت‌ها و افراد باید مسیر آینده بلاکچین را ترسیم کنند.

منبع: news.coincu.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا