چین با سرعتی برق‌آسا در حال توسعه صنعت متاورس است!

متاورسبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از شبکه تلویزیونی جهانی چین؛ این کشور یک برنامه اقدام سه ساله را برای توسعه صنعت متاورس اجرا کرده‌است. این طرح که مابین ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ اجرا می‌شود، با هدف ادغام فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، بلاکچین، محاسبات ابری و واقعیت مجازی در متاورس است.

پنج وظیفه اصلی ذکر شده در این طرح شامل توسعه سیستم‌های پیشرفته فناورانه و صنعتی، ایجاد یک متاورس صنعتی تعاملی سه‌بعدی، طراحی برنامه‌های کاربردی زندگی دیجیتال همه‌جانبه و تعاملی، ایجاد سیستم‌های پشتیبانی صنعتی جامع و اجرای چارچوب حاکمیت صنعتی ایمن و معتبر است. متاورس فضایی فراگیر است که دنیای دیجیتال و فیزیکی را به هم نزدیک می‌کند و انتظار می‌رود که توسعه نسل بعدی فناوری‌های اینترنتی را رهبری کند.

بیشتر بخوانید: متاورس چیست؟

این طرح کاربردهای بالقوه متاورس را در بخش‌های مختلف از جمله لوازم خانگی، خودرو، هوافضا، فولاد و منسوجات برجسته می‌کند. در طول سه سال هدف این است که متاورس به یک بخش رشد کلیدی در اقتصاد دیجیتال چین تبدیل شود و جایگاه جهانی آن ارتقا یابد.

وزارتخانه‌های دیگری که در صدور این سند دخیل هستند، شامل آموزش و گردشگری و همچنین سازمان تنظیم‌کننده شرکت‌های دولتی و اداره ملی رادیو و تلویزیون می‌شوند. هدف بلندمدت، ایجاد یک اکوسیستم صنعتی متاورس پیشرو در جهان و ایجاد یک محیط توسعه صنعتی بالغ و پایدار است.

ذخایر مالی متاورس چین در حال افزایش است که نشان‌دهنده اعتماد این کشور به این بخش است. بااین‌حال صنعت رمزارزها در حال تلاش برای به دست آوردن جذابیت بیشتر در چین است. رویکرد چند بخشی که توسط چین در توسعه صنعت متاورس اتخاذ شده، اهمیت آن را برای اقتصاد این کشور برجسته می‌کند.

انتظار می‌رود که متاورس کاربردهایی در صنایع مختلف پیدا کند و آنها را قادر سازد تا زمان‌بندی و محاسبه مواد را در میان سایر بخش‌های فرآیند تولید بهینه کنند. به‌طور کلی هدف این طرح پیشرفت‌های قابل‌توجه در فناوری، کاربرد و حاکمیت در صنعت متاورس طی سه سال آینده است.

منبع: cryptoglobe.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا