به کدام استیبل کوین می‌توان اعتماد کرد؟

بی‌ثباتی استیبل کوین UST و نابودی LUNA شاید تلخ‌ترین حادثه تاریخ ارزهای دیجیتال باشد. به مانند اینکه زمین زیر پایمان هم قابل اتکا نباشد، اعتماد بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت این بازار و خصوصاً استیبل‌کوین‌ها از دست رفته است.

استیبل‌کوین‌ها در واقع زمین قابل اعتماد ما در عالم ارزهای دیجیتال هستند. در زمان ریزش بازار از سرمایه ما دفاع می‌کنند. اما با توجه به فاجعه اخیر، به کدام استیبل‌کوین‌ها می‌شود اتکا کرد؟ امروز قصد داریم سه مورد از مطمئن‌ترین استیبل‌کوین‌های دلاری بازار رو مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

استیبل‌کوین DAI:

علیرغم ترس ایجاد شده از استیبل‌کوین‌های الگوریتمی، DAI همچنان یکی از محبوب‌ترین‌ها باقی مانده است. در چند روز گذشته حجم بسیار زیادی از مارکت‌کپ خود را از دست داد ولی استوار ماند و قیمت ۱ دلاری خود را حفظ کرد. DAI همچنین به دلیل قانون‌گریز بودن، ضد تحریم‌ترین استیبل کوین حاضر در بازار است که برای کاربران ایرانی احساس امنیت قابل قبولی ایجاد می‌کند.

استیبل کوین BUSD:

اما صرافی بزرگ بایننس گذشته از رفتار ضد و نقیض نسب به ایرانیان، ثابت کرده که هیچگاه دارایی کاربران را به خطر نمی‌اندازد. BUSD، استیبل‌کوین این صرافی بزرگ را می‌توان از مطمئن‌ترین موارد موجود در نظر گرفت. همچنین به دلیل ارزانی ذاتی شبکه Smart Chain، استیبل‌کوین BUSD نقش مهمی در بازارهای غیرمتمرکز ایفا می‌کند.

استیبل‌کوین USDT:

شایعات زیادی پیرامون محدودیت‌های احتمالی تتر نسبت به کاربران ایرانی به گوش می‌رسد. طبیعتاً احتیاط شرط عقل است و نباید تمام دارایی یک سرمایه‌گذار صرف تتر شود. اما باید پذیرفت که USDT بزرگ‌ترین معیار ارزش‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بوده و تاکنون به جز موارد مجرمانه، به دارایی هیچ سرمایه‌گذاری تجاوز نکرده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا