بلاکچین Tron رتبه سومین پلتفرم بزرگ DeFi را از آن خود کرد!

بلاکچین Tron رتبه سومین پلتفرم بزرگ DeFi را از آن خود کرد!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از یو.تودی؛ شبکه Tron اکنون به سومین بلاکچین بزرگ برای پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) تبدیل شده است. Tron اکنون در فهرست برترین پلتفرم‌های دیفای پس از شبکه بایننس (BSC) قرار دارد. و توانسته از دیگر پروژه‌ها مانند Avalanche، Solana و Polygon‌ که به ترتیب در رتبه‌های چهارم، پنجم و ششم قرار دارند، پیشی گیرد.

داده‌های ابزار تحلیلی DeFi Llama نشان می‌دهد که هشت پروژه دیفای برتر در بلاکچین Tron بیش از ۴٫۲۹ میلیارد دلار ارزش بازار دارند. با احتساب دارایی‌های حاکمیتی استیک شده، ارزش کل قفل شده (TVL) اکوسیستم TRON تقریباً به ۴٫۳ میلیارد دلار می‌رسد.

برترین پروتکل دیفای در Tron، پروتکل JustLend (JST) با ۴۲٫۰۶ درصد تسلط بر سرمایه شبکه و ۱٫۸۱ میلیارد دلار TVL است. در رتبه‌های دوم و سوم SUNSwap و SUN.io قرار دارند که هرکدام به ترتیب دارای ۹۷۹٫۸ میلیون دلار و ۲۴۶٫۹۷ میلیون دلار TVL در بلاکچین ترون هستند.

شبکه اتریوم با ۵۰٫۰۵ میلیارد دلار TVL، کماکان رتبه اول فهرست برترین شبکه‌های دیفای را حفظ کرده و پس از آن شبکه بایننس (BNB) با میزان ۷٫۱۹ میلیارد دلار TVL در جایگاه دوم قرار دارد. شبکه Terra که قبلاً از نظر TVL مقام دوم را  داشته، پس از فروپاشی اکوسیستم خود تا رتبه ۳۳ سقوط کرد.

طی دو هفته گذشته که TerraUSD (UST) پیوند دلاری خود را از دست داد، میلیاردها دلار از اکوسیستم Terra خارج شد و ضررهای مالی قابل توجهی برای سرمایه گذاران به همراه داشت. در حال حاضر TVL برنامه‌های دیفای مبتنی بر Terra از میزان ۲۹ میلیارد دلار در ابتدای ما به ۱۲۲ میلیون دلار کاهش یافت.

منبع: U.today

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا