شیبا اینو سومین رمزارز سرچ ‌شده در سال ۲۰۲۱، پس از بیت‌کوین و اتریوم!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از کریپتوگلوب؛ مطالعات اخیر نشان داده‌ است که ارزدیجیتال شیبا اینو توانسته به جایگاه سومین رمزارز «گوگل‌شده» در سال جاری دست پیدا کند.

این مطالعه آشکار کرد که Shiba Inu در سال ۲۰۲۱ تاکنون به طور متوسط ۲٫۸ میلیون بار در ماه، و بیت‌کوین ۲۲ میلیون بار در گوگل جستجو شده‌اند. مقام سوم این رتبه‌بندی به اتریوم، با میانگین جستجوی ماهانه ۶٫۳ میلیون تعلق گرفت.

عملکرد خیره‌کننده‌ی اخیر Shiba Inu، میم‌کوین الهام گرفته از دوج‌کوین، موجب شد که این ارزدیجیتال به دهمین رمزارز بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شود.

قیمت شیبا در اوایل این هفته به بالاترین سطح تاریخی خود در ۰٫۰۰۰۰۵۹ دلار رسید و در حال حاضر با قیمت ۰٫۰۰۰۰۵۶ معامله می‌شود. SHIB در سه ماه گذشته، بدلیل افزایش فعالیت تریدر‌های خرد این رمزارز و چند رویداد توکن‌سوزی، نزدیک به ۸۰۰ درصد افزایش قیمت یافت.

دلایل صعود قیمت شیبا:

میزان حجم معاملات شیبا اینو بعد از پرسش یکی از علاقمندان این رمزارز از ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌اکس و یکی از حامیان اصلی شیبااینو، تبدیل به رقیب اصلی اتریوم شد. این طرفدار از ایلان ماسک پرسید که چقدر توکن شیبا هولد کرده است؟

ماسک با یک کلمه پاسخ داد: «هیچ»، که منجر به ۱۰ درصد سقوط قیمت و افزایش حجم معاملات شیبا شد. سرمایه‌گذاران سپس نظر ایلان ماسک را درباره میم‌کوین دیگر به‌نام Floki Inu جویا شدند، که وی پاسخ داد که او فقط BTC، ETH و DOGE در اختیار دارد.

اما دلیل بالا ماندن حجم معاملات رمزارز SHIB و افزایش قیمت آن، بیشتر برای برنامه صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap است. ShibaSwap فهرست‌ خود را به روز کرده و جفت‌ارزها و استخرهای منابع جدیدی به صرافی خود اضافه نموده است. این پلتفرم در سال اخیر به ارزش ۲۵ هزار دلار توکن SHIB سوزانده، تا توکن‌های LEASH بیشتری صادر کند.

برای برخی از استخرهای منابع توکن این صرافی، یک سیستم توکن‌سوزی برای از بین بردند توکن‌ها و خارج کردن آنها از چرخه گردش مالی تعبیه شده است.

علاوه بر این موارد، داده‌ها نشان می‌دهند که نهنگ‌های SHIB نیز تاثیر زیادی بر قیمت آن گذاشته‌اند. زیرا وقتی نهنگ‌ها خرید‌های بالای ۱۰۰ هزار دلار انجام می‌دهند، قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

شیبا اینو مورد انتقاد مایکل بری، شخصیت واقعی فیلم مشهور «The Big Short» قرار گرفت. مایکل بری سرمایه‌گذاری است که به دلیل شرط‌بندی پرسودش علیه حباب مسکن، پیش از بحران مالی سال ۲۰۰۸ مشهور شد.

رئیس Scion Asset Management، در توئیتی که اکنون حذف شده، اعلام کرد که مقدار عرضه توکن شیبا بیش از کوادریلیون توکن بوده است.

منبع: cryptoglobe.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا