توکن MakerDAO در شرایط نزولی بازار ۳۵ درصد افزایش یافت!

در این روزهای رکود بازار نزولی ارزدیجیتال، توکن MKR از MakerDAO امروز یکی از معدودترین دارایی‌های سبز بازار رمزارزها است. ترافیک جهانی معاملاتی آن به طور مداوم در روند افزایش قرار دارد و به نظر می‌رسد بیشتر معاملات از لهستان، کره جنوبی، ژاپن و روسیه اتفاق می‌افتد.

اکوسیستم Maker یکی از اولین و با ثبات‌ترین پروژه های DeFi بوده، که توکن بومی آن MKR است و استیبل‌کوین DAI را ضرب می‌کند. رونق کنونی توکن بومی Maker از سقوط رقیب اصلی DAI یعنی استیبل‌کوین Terra UST شروع شد. رمزارز MKR و در زمان نگارش این مقاله بیش از ۲ درصد رشد داشته است.

با شکست پروژه استیبل‌کوین الگوریتمی UST، برای کاربران مشخص شد که یک استیبل‌کوین وثیقه‌ای ارزش بیشتری دارد. MakerDAO برای پشتیبانی مالی از DAI، به مقدار ۱٫۵ برابر ارزش آن را وثیقه‌گذاری کرده است که این استیبل‌کوین را در مقابل نوسانات بازار مقاوم می‌کند.

رقابت بین DAI و UST همیشه شدید بود. در سال گذشته پس از تاریخ راه‌اندازی Terra UST، ارزش بازار استیبل‌کوین DAI به طور مداوم روند کاهش در پیش گرفت.

اکنون پس از رسوایی UST در چند روز گذشته، سرمایه‌گذاران متوجه شدند که یک استیبل‌کوین الگوریتمی به اندازه یک استیبل‌کوین وثیقه‌ای در مقابل تغییرات بازار مقاوم نیست. از این زمان روند جدید صعودی MKR آغاز شد.

رمزارز MKR که کندل روزانه خود را با قیمت ۱,۲۱۹ دلار آغاز کرد، اکنون با ۳۵ درصد صعود به قیمت ۱,۶۲۵ دلار افزایش یافته است. معاملات ۲۴ ساعته MKR نیز با افزایش مواجه شد و ۱۶۹ درصد صعود نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا