ارتقاء حریم خصوصی لایت‌کوین پس از سالها آزمایش راه‌اندازی می‌شود

ارتقاء حریم خصوصی لایت‌کوین پس از سالها آزمایش راه‌اندازی می‌شودگزارش مجله کوین‌گراف به نقل از بی‌این‌کریپتو؛ بنیاد لایت‌کوین از راه‌اندازی ارتقاء Mimblewimble که بر حریم خصوصی تمرکز دارد، خبر داد.

ارتقاء MWEB محصول سالها تلاش دیویت برکت، رهبر تیم توسعه لایت‌کوین است. این ارتقاء اولین بار در اوایل سال ۲۰۱۹ به عنوان بهبودی برای شبکه Litecoin معرفی شد. آزمایشات تست‌نت MWEB از اکتبر ۲۰۲۰ آغاز گردید و بلاخره امروز آماده بهره‌برداری است.

دیوید بورکت روز ۳۱ ژانویه در اعلامیه رسمی شرکت گفت: «MWEB گام جیاتی بعدی حیاتی در تکامل لایت‌کوین است. امکان اختیاری MWEB به کاربران برای موارد کوچک روزمره مانند دریافت حقوق و خرید، محافظت قابل توجه و مورد نیاز را ارائه می‌کند.»

پروتکل Mimblewimble یک پروتکل محافظت از حریم خصوصی می‌باشد و نام آن از طلسم زبان‌بند هری ‌پاتر الهام گرفته شده است. این پروتکل از چندین فناوری بهره برده و براساس تحقیقات اشخاص بزرگی مانند آدام بک، گریگوری ماکسول و اندرو پولسترا ساخته شده است.

چارلی لی یکی از بنیانگذاران لایت کوین، درباره راه‌اندازی پروتکل Mimblewimble گفت: «برنامه ریزی، توسعه و اکنون فعال‌سازی MWEB یک تلاش واقعی از طرف جامعه  لایت‌کوین بوده است. این تلاش با چندین سال کمک مالی از طرف حامیان لایت‌کوین در سراسر جهان آغاز شد و با فداکاری و زحمات دیوید برکت به اوج خود رسید.» لی خاطرنشان می‌کند که با اینکه MWEB در حال حاضر منتشر شده است، اما کاربران هنوز باید برای لذت بردن از ویژگی‌های این پروتکل کمی صبر کنند، زیرا شبکه منتظر است تا استخراج کنندگان به نسخه ارتقا یافته سوئیچ کنند.»

منبع: beincrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا