ویتالیک بوترین همکاری با پروژه اثبات سهام دوج‌کوین را تائید کرد

ویتالیک بوترین همکاری با پروژه اثبات سهام دوج‌کوین را تائید کرد

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از فین‌بالد؛ بسیاری از رمزارزهای برتر به فکر استفاده از الگوریتم اثبات سهام افتاده‌اند و روز به روز بر این فهرست اضافه می‌شود.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم در مصاحبه اخیر با پادکست UpOnly اعلام کرد که دوج‌کوین قصد دارد شبکه خود را به الگوریتم اثبات سهام (Proof-of-Stake) منتقل کند. او گفت: «تقریباً همه رمزارزهای بزرگ برای انتقال شبکه خود به اثبات سهام برنامه‌ریزی کرده‌اند.»

بوترین گفت: «همه‌ی رمزارزهای اصلی، به جز یکی، در حال انتقال شبکه خود به اثبات سهام هستند. قطعاً بعد از انتقال اتریوم، Dogecoin و حتی Zcash به اثبات سهام این روند سریع‌تر خواهد شد.»

بنیاد دوج‌کوین کریسمس سال گذشته در بیانیه‌ای به جامعه خود استراتژی جدیدی برای تغییر شبکه دوج‌کوین را پیشنهاد کرد. این استراتژی انتقال شبکه به نسخه سهام عام (Community Staking)، براساس الگوریتم اثبات سهام است که موجب مشارکت افراد بیشتری از جامعه در مدیریت شبکه دوج‌کوین می‌شود.

بیانیه همچنین اشاره می‌کند که با ویتالیک بوترین در نحوه اجرای این استراتژی همکاری خواهند کرد. بیانیه میگوید: لازم به ذکر است که بوترین و جرد برچال، نماینده منافع حقوقی و مالی ایلان ماسک، در این پروژه با ما همکاری می‌کنند. اخیراً امکان خرید بعضی از محصولات تسلا با Dogecoin به این شرکت اضافه شده است.

سال گذشته بوترین گفته بود که امیدوار است دوج‌کوین هرچه زودتر با کمک فناوری اتریوم به روش PoS حرکت کند. او همچنین راه‌اندازی پلی برای اتریوم و دوج‌کوین (ETH-DOGE) را پیشنهاد کرد و گفت اینکار سرعت تراکنش در بلاکچین Dogecoin را افزایش می‌دهد.

منبع: finbold.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا