سم بنکمن، بنیانگذار FTX معتقد است بیت‌کوین به عنوان شبکه پرداخت آینده‌ای ندارد

سم بانکمن، بنیانگذار FTX معتقد است بیت‌کوین به عنوان شبکه پرداخت آینده‌ای ندارد

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از نیوز.بیت‌کوین؛ سم بنکمن-فراید، بنیانگذار FTX، نظر خود را درباره مسیر بیت‌کوین و ارزش واقعی ساختار آن در آینده بیان کرد. او در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز از عملکرد بیت‌کوین به عنوان یک شبکه پرداخت انتقاد کرد.

از نظر او، سیستم بلاکچین بیت‌کوین به دلایل مختلف هرگز به عنوان یک سیستم پرداخت روزانه قابل استفاده نخواهد بود. دلیل اول او عدم مقیاس‌پذیری درست بلاکچین بیت‌کوین، و دلیل دوم پیامدهای محیطی و مصرف انرژی این رمزارز در مقایسه سایر جایگزین‌ها است. او اعتقاد دارد که پرداخت با بیت‌کوین، به اندازه پرداخت با طلا غیرمنطقی و پرهزینه است.

بنکمن-فراید اعلام کرد که شبکه‌های اثبات سهام (PoS) برای این وظایف کارآمدتر هستند و توضیح داد: «شبکه‌ای که میلیون‌ها تراکنش در ثانیه را پردازش می‌کند، باید بسیار کارآمد، سبکتر و با هزینه انرژی کمتری باشد. شبکه‌های اثبات سهام اینگونه هستند».

وی اعتقاد دارد بیت کوین دارای ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری است که آن را به «دارایی، کالا و ذخیره ارزش» خوبی تبدیل می‌کند.

نظرات متفاوت:

اما بسیاری از تحلیلگران دیدگاه متفاوتی با نظرات بنکمن-فراید دارند. آغاز به کار شبکه لایتنینگ بیت‌کوین (LN) و گسترش پروتکل لایه دوم می‌تواند راه‌حلی برای مشکلات مقیاس‌پذیری باشد که بلاکچین‌های نسل اول مانند بیت‌کوین در هنگام شلوغی با آن مواجه هستند.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری BitFinex می‌گوید که شبکه لایتنینگ پتانسیل بیت‌کوین را برای تبدیل شدن به یک شبکه پرداخت افزایش می‌دهد. وی اظهار کرد: «شبکه لایتنینگ بیت‌کوین پیشگویی ساتوشی ناکاموتو مبنی بر پتانسیل بیت‌کوین به عنوان یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز و همتا به همتا را به واقعیت تبدیل می‌کند. نمونه‌ی این امر کشور السالوادور است که پذیرش بیت‌کوین به عنوان پول قانونی، این کشور را به آزمایشگاهی برای استفاده شرکت‌های جهانی از لایتنینگ تبدیل کرده است».

منبع: news.bitcoin.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا