اجرای هارد فورک Vasil کاردانو چه تاثیری در شبکه خواهد گذاشت؟

اجرای هارد فورک Vasil کاردانو چه تاثیری در شبکه خواهد گذاشت؟

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کریپتو پوتیتو؛  کاردانو خود را برای اجرای هارد فورک Vasil و تبدیل شدن به شبکه‌ای مقیاس‌پذیرتر با ترافیک کمتر آماده می‌کند. تیم کاردانو در ادامه برنامه‌ی «پیشنهادات بهبود کاردانو»، هارد فورک Vasil را در پایان ماه جولای راه‌اندازی خواهد کرد.

هدف هارد فورک Vasil، کاهش اندازه تراکنش‌های شبکه و بهبود پلتفرم قرارداهای هوشمند آن Plutus است. این هادر فورک سیستم را برای تطبیق با طیف وسیعی از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، قراردادهای هوشمند و DEXها بهنیه‌سازی می‌کند. کاردانو هنوز با مشکلات مقیاس‌پذیری و تراکم شبکه مواجه نشده است. اما تیم کاردانو با افزایش برنامه‌های DeFi در شبکه تصمیم گرفت که بلاکچین را برای ترافیک سنگین آینده آماده کند.

علاوه بر این تغییرات، تیم کاردانو در تلاش است تا محصولات و ویژگی‌های جدیدی را به کاربران خود ارائه دهد، مانند فروشگاه dApp، یک کیف‌پول جدید، و بریج‌هایی که امکان انتقال دارایی‌ها را از بلاکچین اصلی به زنجیره‌های جانبی فراهم می‌سازند.

بدین ترتیب اجرای صرافی‌های غیرمتمرکز در شبکه کاردانو آسان‌تر خواهد شد. کاربران با استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز درون شبکه می‌توانند ADA خود را با بیت‌کوین و بالعکس از طریق قراردادهای هوشمند مبادله کنند. بنابراین از احتمال کلاهبرداری جلوگیری می‌شود.

علیرغم توسعه فعال کاردانو، رمزارز بومی آن ADA این روزها در روند نزولی قرار دارد و در بلندمدت یکی از بدترین عملکردها را در بازار ارزدیجیتال داشته است.

منبع: cryptopotato.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا