جنگ لفظی ماسک و ژائو؛ ایلان ماسک از هولدرهای دوج خواست از صرافی‌های متمرکز خارج شوند!

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از یو.تودی؛ ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، پس از یک مشاجره کوتاه با ژانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، صرافی‌های متمرکز ارزدیجیتال را به انتقاد گرفت.

ایلان ماسک که ثروت او بیش از صد میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، طرفدار خارج کردن سرمایه از پلتفرم‌های معاملاتی متمرکز است، تا دارندگان Dogecoin کنترل کلیدهای خصوصی کیف‌پول خود را در اختیار خود داشته باشند.

روز ۲۴ نوامبر، یکی از اعضای مهم جامعه دوج‌کوین در توئیتر نوشت: «هدف اصلی پروژه دوج‌کوین، در اختیار گرفتن کنترل پول و پایان وابستگی به صرافی‌های متمرکز مثل Binance و Robinhood است». ایلان ماسک با نوشتن پاسخ «دقیقاً» صحبت‌های او را تائید کرد.

اولین بار نیست که این موضوع توسط ماسک بیان می‌شود. او در ماه فوریه در توئیتر تاکید کرده بود که «کاربران ارزدیجیتال باید از همه کیف‌پول‌هایی که کنترل کلید خصوصی انها را در اختیار می‌گیرد، دوری کنند.»

معمولاً سرمایه‌گذاران ارزدیجیتال معمولاً به دلیل خطر احتمالی هک و یا حوادث دیگر از نگهداری بلندمدت رمزارز‌های خود در صرافی‌ها منع می‌شوند. اما بسیاری معتقدند نگهبانی از داراییهای دیجیتالی برای مبتدیان سرمایه‌گذاری در رمزارزها بسیار دشوار است، و ممکن است منجر به از بین رفتن سرمایه آنها شود.

مشاجره میان ایلان ماسک و CZ!

روز ۲۳ نوامبر ماسک در توئیتر با ژانگ‌پنگ ژائو یک جنگی لفظی را شروع کرد! او در توئیتر خود خطاب به ژائو نوشت: «هی CZ، بین شما و مشتریان دوج چی می‌گذره؟ به نظر اوضاع مشکوکه.»

بایننس در روز ۱۱ نوامبر برداشتهای دوج‌کوین را به دلیل نقص در بروزرسانی، به حالت تعلیق درآورد. گویا «مشکوک» خوانده شدن توسط ماسک، به مزاج CZ خوش نیامد و مجبور به پاسخ دادن شد.

ژائو جواب خود را با جمله‌ی «من قصد ندارم در توئیتر بداخلاق باشم، اما او من را مشکوک خواند…» در توئیتر به ماسک پاسخ داد: «من ذاتاً آدم پرخاشگری نیستم، اما در دفاع از تجارتمان ترسو نیستم و کوتاه نخواهم آمد. دفاع از بایننس شغل من است و دفاع از صنعت رمزارزها را ماموریت زندگی خود می‌دانم.»

او در ادامه اضافه کرد: «من شخصاً با ماسک مخالف نیستم. فکر می‌کنم این یک شوخی دوستانه است و کمی جامعه توئیتر را سرگرم می‌کند.»

ماه گذشته هم ایلان ماسک توصیه عاقلانه دیگری به هولدرهای ارزدیجیتال ارائه کرده بود. او به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که در اوج هیاهوی شیبا اینو در بازار ارزدیجیتال دچار هیجان نشوند و بر بازده شلوغی بازار حساب باز نکنند.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *