بروزرسانی‌های کاردانو در فاز Basho

بروزرسانی‌های کاردانو در فاز Bashoگزارش مجله کوین‌گراف به نقل از بی‌این‌کریپتو؛ بروز‌رسانی‌های کاردانو در نقشه راه ۲۰۲۲ سریع و پربار هستند. در نقشه راه کاردانو آمده، که شرکت مسئول کاردانو از هرگونه تلاش برای توسعه و بهبودهای درون و برون زنجیره‌‌ای دریغ نخواهد کرد.

بروزرسانی‌ آینده کاردانو مرحله Basho خواهد بود. در این مرحله سرمایه‌گذاری منابع در بهینه‌سازی و مقیاس‌پذیری برای هماهنگی با افزایش برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر کاردانو انجام خواهد شد. یکی از بهبودهای زنجیره‌ای بعدی افزایش اندازه بلاک، پس از افزایش اخیر از ۸kb به ۷۲kb خواهد بود. انتظار می‌رود که بلاک‌ها در عرض پنج ثانیه به ۹۵ درصد همتایان خود برسند. بهبود دیگر زنجیره‌ای کاردانو در ولیدیتورهای ورودی است. آنها زمان انتشار بلاک و توان عملیاتی را بهبود می‌بخشند و در نهایت تعداد تراکنش‌ها در هر ثانیه را افزایش می‌دهند.

سایر بهبود‌ها در حافظه مدیریت خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO)، توزیع سهام و توزیع سهام زنده انجام خواهند شد. برای هموار کردن محاسبات سهام و توزیع پاداش، نودهای شبکه نیز مورد بروزرسانی قرار می‌گیرند. برخی از بخش‌های وضعیت پروتکل‌ روی دیسک ذخیره می‌شوند، به این معنی که سیستم‌ها در صورت داشتن RAM کافی می‌توانند نودها را اپراتوری کنند و مقیاس‌پذیری دیگر مشکل نخواهد بود.

بهبودهای خارج از زنجیره‌ای:

در مرحله Basho برنامه‌هایی برای بهبودهای خارج از زنجیره‌ای نیز وجود دارد. Sidechainها (زنجیره‌ جانبی) برای اولین بار راه‌اندازی خواهند شد. ساید‌چین یک بلاکچین است که با یک پل روی بلاکچین اصلی متصل می‌شود. بدین ترتیب توکن‌های یک زنجیره می‌توانند در زنجیره دیگر بکار گرفته شده و به زنجیره اصلی بازگردند. این زنجیره‌های جانبی، ماشین‌های مجازی اتریوم Milkomeda و Mamba هستند که به بلاکچین اصلی کاردانو متصل می‌شوند.

یکی دیگر از بروزرسانی‌های خارج از زنجیره‌ای موجب خواهد شد که برای بهبود کارایی شبکه برخی تراکنش‌ها در خارج از بلاکچین انجام گیرند. معاملات خارج از زنجیره از طریق یک مدل اعتماد عمل می‌کنند. Hydra، یکی دیگر از بهبودهای خارج از شبکه کاردانو، با استفاده از لجر توزیعی زنجیره اصلی به عنوان لایه تسویه، راه کارآمدتری برای پردازش تراکنش‌های خارج از زنجیره اصلی ارائه می‌دهد.

منبع: beincrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا