سه دلیل افزایش ۱۲۵ درصدی توکن کوانت در یک هفته ریزش بازار!

قیمت کوانت پس از لیست شدن در صرافی کوین‌بیس و مورد تحسین قرار گرفتن توسط شرکت‌های بزرگ فن‌آوری، با یک صعود یکصد و بیست و پنج درصدی مواجه شد و از روند نزولی بازار سرپیچی کرد.

در هنگام ارزیابی چشم‌انداز بلندمدت یک پروژه ارز دیجیتال، کاربردهای دنیای واقعی و ارزش ارائه شده پروژه مهم به شمار می‌رود و این امر به ویژه در بازارهای نزولی که احساسات بازار در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و احتمال ادامه بازار نزولی وجود دارد، بسیار مهم است.

یکی از پروژه‌هایی که با وجود روند نزولی بازار در طی ماه گذشته با رشد همراه بوده، پروژه کوانت (QNT) است، یک پروژه متمرکز بر قابلیت تعامل‌پذیری برای کمک به شرکت‌ها جهت ادغام و به‌کارگیری فناوری دفترچه توزیع‌شده (DLT).

داده‌های کوین‌تلگراف مارکت و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که به دنبال یک افت موقت به سطح ۴۴ دلار در تاریخ ۲۲ ژوئن در حالی که کل بازار رمزارز با فشار فروش مواجه بود، قیمت توکن QNT بیش از ۱۲۵ درصد افزایش یافت تا رکورد جدیدی را در ۹۹٫۱۱ دلار در ۲۵ ژوئن ثبت کند.

تأثیر لیستینگ در صرافی کوین‌بیس:
دلیل اصلی چرخش سریع قیمت QNT پس از این اصلاح، لیست شدن این توکن در صرافی Coinbase Pro بود که واریزهای این رمزارز را از تاریخ ۲۳ ژوئن آغاز کرد.

قیمت QNT در تاریخ ۲۴ ژوئن که معاملات آن با سفارشات لیمیت اوردر (Limit order) در کوین‌بیس پرو آغاز شد روند صعودی به خود گرفت و اضافه شدن آن در اپ‌های اندروید و آی او اسِ Coinbase در تاریخ ۲۵ ژوئن نیز باری دیگر منجر به افزایش حجم معاملات و قیمت این توکن شد.

در نتیجه مومنتوم ایجاد شده ناشی از این لیستینگ جدید، میانگین حجم معاملات ۲۴ ساعته QNT در تاریخ ۲۵ ژوئن افزایش یافت.

به‌روزرسانی پروتکل کوانت:
قیمت QNT قبل از لیست شدن در کوین‌بیس و آغاز فروش عمده در بازار، پس از انتشار یک به‌روزرسانی با نام Overledger 2.0 از تاریخ ۱۴ ژوئن شروع به افزایش کرد. بر اساس وب سایت این پروژه، «این درگاه DLT این پروژه است که قابلیت تعامل‌پذیری (Interoperability) را در سیستم‌ها، شبکه‌ها و DLT های مختلف فراهم می‌کند».

شور و هیجان برای این به‌روزرسانی از اوایل ماه ژوئن ایجاد شده بود که کوانت مورد قدردانی چندین منبع معتبر از جمله ارائه‌دهنده زیرساخت ابری Oracle و شبکه سرویس‌های حرفه‌ای Deloitte قرار گرفت و آن‌ها این پروژه را در جشنواره تحول‌سا‌‌ز‌ترین فناوری فینتک (Most Disruptive Fintech Award) در سال ۲۰۲۱ نامزد کردند.

داده‌های VORTECS پیش از رالی اخیر توکن Quant، گاوی شد:

داده‌های VORTECS از Cointelegraph Markets Pro در ۲۲ ژوئن، چشم‌انداز صعودی QNT را قبل از افزایش قیمت اخیر آن، پیشبینی نمود.

امتیاز ورتکس، شاخص انحصاری کوین‌تلگراف، یک مقایسه الگوریتمیک از شرایط تاریخی و فعلی بازار است که از ترکیبی از داده‌ها شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتری حاصل می‌شود.

همان‌طور که در نمودار بالا دیده می‌شود، امتیاز ورتکس برای توکن کوانتوم در تاریخ ۲۲ ژوئن در حالی که بازار در روند نزولی قرار داشت، به عدد ۷۱ رسید و پس از آن قیمت با یک افزایش ۱۲۵ درصدی طی سه روز آتی همراه شد.

سرویس NewsQuake از Cointelegraph Markets Pro نیز به اعلامیه کوین بیس در تاریخ ۲۴ اشاره کرد که به دنبال آن قیمت QNT طی دو روز ۵۰ درصد افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا