رمزارز فایل کوین در صرافی ها لیست شد

رمزارز فایل کوین در صرافی ها لیست شد

پس از مدت ها انتظار، بالآخره رمزارز فایل کوین در صرافی های ارز دیجیتال لیست شد.

به گزارش مجله کوین گراف، رمزارز فایل کوین با نام اختصاری FIL، در تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ (۲۴ مهر ۹۹) برای نخستین بار در صرافی ها معامله شد. این ارز دیجیتال یکی از پر هیاهو ترین پروژه های حال حاضر مبتنی بر بلاکچین بوده که هنگام عرضه اولیه خود در سال ۲۰۱۷ تنها در مدت ۵ دقیقه توانست چیزی معادل ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

طبق داده های منتشره توسط Coin Market Cap، در روز نخست ورود این ارز به صرافی ها، فایل کوین رتبه ۲۶ ام بازار را از نظر حجمی به خود اختصاص داده و ارزش بازار حال حاضر این ارز ۷۶۴ میلیون دلار ارزیابی می شود. قیمت اولیه این ارز هنگام باز شدن بازار، ۳۰ دلار بوده و توانست تا مبلخ ۹۸ دلار نیز رشد کند، اما پس از ریزش اصلاحی هم اکنون قیمت این ارز به ۵۰ دلار به ازای هر واحد رسیده است.

فایل کوین با ایده ذخیره سازی امن و بدون واسطه اطلاعات ها بوجود آمده و توسط کمپانی پروتکل لبز (Protocol Labs) گسترش پیدا کرد. این ارز ددیجیتال یک فضای ذخیره سازی غیر متمرکز را در اختیار کاربران خود قرار داده که با استفاده از توکن های آن می توانند از این فضا استفاده کنند.

این پروژه احتمالاً یکی از پیچیده ترین پروژه های مبتنی بر بلاکچین است که تاکنون عرضه شده باشد. لذا پیش بینی می شود در صورت موفقیت پروژه، احتمال جایگزینی آن با بسیاری از سرویس های فضای ابری حال حاضر جهان، همچنین سرویس هایی مانند آمازون وب و سیستم های بازیابی اطلاعات قطعی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا