کره‌ شمالی برنامه موشکی خود را با سرقت رمزارز تامین مالی می‌کند

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از بی‌این‌کریپتو؛ گزارش محرمانه سازمان ملل حاکی از آن است که کره شمالی برنامه موشکی هسته‌ای خود را با رمزارزهای به سرقت رفته از صرافی‌های ارزدیجیتال تامین مالی می‌کند.

گزارش محرمانه سازمان ملل متحد که توسط رویترز منتشر شد می‌گوید که حمله‌های سایبری کره‌ شمالی به صرافی‌های رمزارز منبع درآمد مهمی برای برنامه‌های موشکی هسته‌ای این کشور است. این گزارش می گوید که مبالغ سرقتی کره‌ شمالی از سه صرافی در سالهای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، بیش از ۵۰ میلیون دلار می باشد.

شرکت اطلاعاتی و امنیتی بلاکچین Chainalysis نیز در مورد سرقت‌های کره شمالی گزارش داد. این شرکت می‌گوید که کره شمالی در سال ۲۰۲۱ حداقل هفت بار به پلتفرمهای رمزارز حمله کرد، که منجر به سرقت تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار شد. رسانه‌های کره جنوبی نیز گزارش دادند که کره شمالی حداقل ۱٫۷ میلیارد دلار از مبادلات صرافیها سرقت کرده است.

کره شمالی در چند هفته اخیر آزمایشهای جدید موشکی را شروع نمود که دولت‌های غربی را نگران کرده بود. سوال همگان این بود که کشوری که از مشکلات اقتصادی رنج می‌برد و کمبود مواد غذایی یکی از معضلات اصلی آن است. چگونه آزمایشات خود را تامین مالی می‌کند.

منبع: beincrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا