روسیه هفته آینده لایحه نظارتی جدید رمزارزها را منتشر می‌کند

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از نیوز.بیت‌کوین؛ اخبار نشست اخیر مجلس روسیه نشان می‌دهد که تا پایان هفته کاری آینده، سناریوهای نظارتی مختلف برای بازار رمزارزهای روسیه آماده خواهد شد. دولت روسیه از ممنوعیت رمزارزها و فعالیت‌های مرتبط آن حمایت می‌کند.

دولت روسیه میزبان جلسات جاری در مورد آینده رمزارز غیرمتمرکز در روسیه است و قصد دارد تا ۱۱ فوریه سناریوهای مختلف مقررات رمزارزها را منتشر کند. روزنامه تجاری روسی کومرسانت این خبر را به نقل از اسناد جلسه‌ی هفته گذشته کاخ سفید روسیه اعلام کرد.

پیش‌بینی می‌شود این جلسات احتمالاً با نتیجه درگیری بین دو دیدگاه مخالف سران دولت روسیه پایان گیرد. بانک مرکزی روسیه ممنوعیت کلی فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها مانند صدور، مبادله و استخراج را پیشنهاد می‌کند، اما وزارت دارایی و خزانه‌داری قصد دارد رمزارزها را تحت مقررات سختگیرانه و بدون به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان وسیله پرداخت در این کشور قانونی کند.

بیشتر بخوانید: متاورس چیست؟

اکثر نهادهای دولتی، از جمله وزارتخانه‌های دولت روسیه، از رویکرد پیشنهادی وزارت خزانه‌داری حمایت می‌کنند. در صورت تصویب، شهروندان روسیه که رمزارز دارند، می‌توانند مانند سایر دارایی‌ها زیر نظر دولت با آن‌ها کار کنند، از طریق بانک‌های روسی تراکنش انجام دهند و مالیات بپردازند.

بانک روسیه در مقاله مشاوره‌ای که ماه گذشته منتشر شد، موضع خود را در مورد رمزارزها مشخص نمود. این بیانیه می‌گوید که تمام فعالیت‌های رمزارزهای خصوصی باید خارج از حوزه قضایی و بدون استفاده از زیرساخت‌های مالی روسیه انجام شوند. از سوی دیگر، وزارت دارایی و خزانه‌داری اصرار دارد که مقامات باید بین فعالیت‌های خوب و بد بازار رمزارزها تفاوت قائل شوند. با این حال، هر دو طرف موافقند که نباید از رمزارزها در مناقصه‌های قانونی روسیه استفاده شود

به گفته آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی دولت روسیه، شهروندان روسی تعداد ۱۲ میلیون کیف‌پول رمزارز و به ارزش تقریباً ۲۶٫۵ میلیارد دلار دارایی دیجیتالی دارند. اما منابع اگاه به بلومبرگ فاش کردند که دولت روسیه برآورد می‌کند که روس‌ها ۲۱۵ میلیون دلار رمزارز دارند.

منبع: news.bitcoin.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا