معرفی ابزار های حریم خصوصی در دنیای ارز دیجیتال

ابزارهای مناسب برای مخفی ماندن در دنیای رمزارزها

در دنیای مدرن اطلاعات یک منبع ارزشمند محسوب می‌شود. ناشناس بودن برای ابزار ارز دیجیتال یک عنصر امنیتی مهم است و  کاربران را از نشت داده‌ها و عواقب آن محافظت می‌کند. براساس آمار سال ۲۰۲۱، کشور ایران پس از ایالات متحده دومین کشور جهان است که مردم آن قربانی نشت اطلاعات شده‌اند. تحلیلگران تاکید می‌کنند که نشت اطلاعات در مقیاس در حال افزایش است. هر چه اطلاعات شخصی مردم بیشتر در دست کلاهبرداران باشد، میزان جرم و جنایت نیز بالاتر می‌رود.

ما در این مطلب قصد داریم چند نمونه از ابزار ارز دیجیتال که به ناشناس بودن کاربران فضای ارزدیجیتال کمک می‌کنند را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

۱- استفاده از پلتفرم‌های ناشناس

پلتفرم‌های ناشناس و شبه ناشناس زیادی در بازار رمزارز وجود دارند. معمولاً برای ثبت نام در این پلتفرم‌ها تنها ایمیل یا شماره تلفن کاربران نیاز است. اما انجام مبادلات رمزارز در چنین پلتفرمی ریسک بالایی دارد. در صورت ناپدید شدن وجوه، به دلیل ناشناس بودن تراکنش‌، کاربر نمی‌تواند ادعایی بر دارایی خود داشته باشد.

۲- ابزار میکسر ارز دیجیتال

میکسر‌های ارزدیجیتال با ترکیب دارایی‌های کاربران، ردپای بین فرستنده و گیرنده را از بین می‌برند. میکسرها معمولاً هزینه‌ی تراکنش بالایی دارند. هنگام استفاده از میکسرهای ارزدیجیتال و همچنین سایر پلتفرم‌های ناشناس، در صورت بروز مشکل کاربران قادر به دفاع از حقوق خود نخواهند بود.

۳- استفاده از گذرنامه NFT Hashbon Pass

گذرنامه NFT Hashbon Pass طرحی است که همزمان با محافظت از اطلاعات کاربران، نیاز دستگاه‌های اطلاعاتی برای دسترسی به اطلاعات مشتریان را برآورده می‌کند. کاربران اطلاعات KYC را در پلتفرم Hashbon ثبت نموده و اطلاعات خود را بصورت یک گذرنامه در قالب NFT دریافت می‌کنند. به این ترتیب کاربران هنگام ثبت‌نام در پلتفرم‌های رمزارز می‌توانند NFT اطلاعات خود را بارگذاری می‌کنند.

منبع: bitcoinist.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا