رشد بازیکنان Sunflower Farmer هزینه گاز Polygon را افزایش داد.

ترجمه مجله کوین‌گراف به نقل از بلومبرگ؛ یکی از بازی‌های درآمدزای کامپیوتری محبوب بلاکچینی به تازگی نشان داد که تکنولوژی بلاکچین هنوز تا چه اندازه شکننده و غیرقابل پیش‌بینی است.

افزایش کاربران بازی مبتنی بر بلاکچین پلی‌گان Sunflower Farmer موجب افزایش ترافیک و هزینه‌های این شبکه شده است. به گفته ردیاب داده PolygonScan، با این اتفاق هزینه‌های شبکه Polygon نسبت به پایان ماه دسامبر هفت برابر شد. بازیکنان بازی Sunflower Farmer حدود ۷۰ درصد از گاز شبکه Polygon را استفاده می‌کنند.

تعداد بازیکنان و شرکت‌کنندگان بازی‌های کامپیوتری P2E (بازی‌های درآمدزای بلاکچینی) به سرعت در حال افزایش است. بسیاری از علاقمندان بلاکچین و رمزارزها جزو طرفداران بازی‌های کامپیوتری هستند و به همین دلیل بازی‌های بلاکچینی که ترکیبی از این دو تکنولوژی‌اند، توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند.

افزایش هزینه‌های شبکه Polygon به دلیل ترافیک بازی Sunflower Farmer به ما نشان می‌دهد که حتی بلاکچین‌های اثبات سهام مانند Polygon، که با هدف سریع‌تر و ارزان‌تر کردن مبادلات شبکه اتریوم راه‌اندازی شده‌اند، نیز با افزایش کاربران شبکه مجبورند که هزینه‌های خود را بیشتر کنند. سال‌هاست که کاربران از هزینه‌های بالای گاز شبکه اتریوم ناراضی هستند. در سال ۲۰۱۷ بازی CryptoKitties نیز شبکه اتریوم را مسدود کرده بود.

بیشتر بخوانید: بازی‌های بلاکچین چیست؟

مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم باعث پدیدار شدن پلتفرم‌های جایگزین با هدف کاهش هزینه‌ تراکنش‌ها مانند Polygon، Solana، Arbitrum و Optimism شد. اما می‌بینیم که با افزایش تعداد کاربران، این شبکه‌ها نیز دچار مشکلات مقیاس‌پذیری می‌شوند. احتمالاً در درازمدت هزینه‌ها بیشتر از این افزایش خواهد یافت. Polygon قبلاً مجبور شده بود برای از بین بردن ربات‌های Spam تنظیمات شبکه را تغییر دهد.

آرون براون (Aaron Brown) سرمایه‌گذار و تحلیلگر رمزارز بلومبرگ می‌گوید: «این مشکلات معمول‌اند و تنها اینبار در شبکه‌ای با مقیاس بزرگتر اتفاق افتاده است. چنین مسائلی با تغییرات و پیشرفت در طراحی شبکه حل می‌شود. بسیاری از پروژه‌ها به امید جذب کاربران بیشتر، خدمات خود را با هزینه‌های کمتری ارائه کرده‌اند. امید این است که با افزایش تقاضا برای شبکه بتوان منابع و مقیاس‌پذیری آن را قدرتمندتر کرد. اما اگر در مدت کوتاهی تقاضای کاربران یک شبکه بالا رود، با کمبود منابع مواجه می‌شویم. خصوصا که این افزایش تقاضا در نتیجه هیاهوهای بازار اتفاق بیوفتند.»

طبق گزارشات ردیاب DappRadar، بازی Sunflower Farmer در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳۱۲,۰۰۰ کاربر داشته است.

آرون براون در اینباره می‌گوید: «با رشد شبکه‌ها مردم نیز از اشتباهات گذشته درس می‌گیرند و در نتیجه، در آینده اشتباهات معمول کمتری رخ می‌دهد.»

منبع: bloomberg.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا