والریا فِدیاکینا ملقب به Crypto Queen روس در مسکو بازداشت شد!

Valeria Fedyakinaبه گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کریپتونیوز؛ پلیس روسیه والریا فِدیاکینا ملقب به «بیت‌ماما» و همچنین «کریپتو کوئین روس»، یک اینفلوئنسر ارزدیجیتال و مدیرعامل «هلدینگا» را به اتهام کلاهبرداری دستگیر کرده‌است. فِدیاکینا متهم به اداره یک «هرم مالی» و کلاهبرداری حدود ۷۰ میلیون دلار است. پلیس معتقد است که افراد دیگری نیز ممکن است با فِدیاکینا سرمایه‌گذاری کرده باشند. وقتی این اتهامات فاش شد، فِدیاکینا ظاهراً سعی کرد با دارایی سرمایه‌گذاران خود فرار کند.

والریا فِدیاکینا کیست؟

فِدیاکینا خود را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین اینفلوئنسرها در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی کرد و حدوداً ۵۵,۰۰۰ نفر در اینستاگرام و ۷,۰۰۰ نفر در توییتر وی را دنبال کردند. او همچنین در اوایل سال جاری توسط مجله تایمز به عنوان یکی از «۱۰ زن کارآفرین نوآور و با انگیزه» معرفی شد.

فِدیاکینا دارای مجوز اقامت امارات متحده عربی است و دبی را به عنوان مکان خود در رسانه‌های اجتماعی ذکر کرده‌است. گزارش شده که او با طیفی از مشتریان ثروتمند کار می‌کرد و ارتباطات گسترده‌ای با مشاغل و شرکت‌های دولتی داشت، طوری که مجله Moskvich مدعی شده بود که گردش مالی روزانه بیتماما ده‌ها میلیون دلار است. فِدیاکینا ادعا کرد که سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار بازدهی ۱ درصدی از وجوهی را که نزد او سپرده‌اند داشته باشند.

بیشتر بخوانید: رونالدینیو به مشارکت در کلاهبرداری رمزارزی متهم شده‌است!

فِدیاکینا در زمان دستگیری، شش‌ماهه باردار بود و اگر مجرم شناخته شود ممکن است تا ۱۰ سال محکوم شود. پلیس تصمیم گرفت او را دستگیر کند زیرا معتقد بود که خطر فرار وی بالاست. او در بازداشتگاه پیش از محاکمه در انتظار جلسه دادگاه است. به نظر می‌رسد وبسایت شرکت او آفلاین شده و حساب‌های شبکه اجتماعی خود را از آوریل امسال به روز نکرده‌است.

منبع: cryptonews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا