کم‌مصرفترین بلاکچین‌های اثبات سهام کدامند؟

گزارش مجله کوین‌‌‌‌‌گراف به نقل از کریپتوگلاب؛ موسسه رتبه‌بندی کریپتو‌کربن گزارش تحقیقاتی جدیدی منتشر کرده که نشان می‌دهد کاردانو علی‌رغم استفاده از بیشترین برق در هر تراکنش، کمترین میزان برق را در هر نود مصرف می‌کند.

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی کریپتو‌کربن (CCRI) که بر اثرات زیست‌محیطی رمزارزها تمرکز دارد، مشخص شد که شبکه اثبات سهام کاردانو بیشترین میزان مصرف برق در هر تراکنش، با ۵۲ وات بر ساعت مصرف می‌کند. اما این موسسه در تحقیقات خود دریافت که از طرف دیگر کاردانو از همه پروژه‌های دیگر اثبات سهام، برق کمتری در نودها مصرف می‌کند.

گزارش CCRI نشان داد که کمترین میزان برق در هر تراکنش با ۰٫۱۶۶ وات بر ساعت متعلق به سولانا است. در این گزارش شش شبکه بلاکچین اثبات سهام در مقایسه با مصرف انرژی غول مبادلات Visa با میزان ۱٫۴۹ وات بر ساعت مورد تحقیق قرار گرفته‌اند.

این تحقیق مشخص کرد که از میان این شش شبکه، تنها سولانا انرژی کمتری نسبت به Visa مصرف می‌کند. Algorand با مصرف انرژی ۲٫۷ وات بر ساعت در رتبه دوم قرار گرفت. پس از آن کمترین میزان مصرف به ترتیب متعلق به Avalanche، Polkadot، Tezos و Cardano است. شبکه‌های بلاکچین برای تامین سخت‌افزار و اجرای نرم‌افزارها، حتی در نبود تراکنش نیاز به برق دارند. بنابراین افزایش تعداد تراکنش‌ها در هر شبکه، منجر به کاهش هزینه‌های انرژی در هر تراکنش می‌شود.

اما سولانا علی‌رغم آنکه کمترین میزان انرژی در هر تراکنش را دارد، اما مطالعه جدید نشان داده است که شبکه سولانا در سال ۹۳۴ تن کربن‌دی‌اکسید و کاردانو تنها ۲۸۴ تن تولید می‌کند.

منبع: cryptoglobe.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا