آثار مخرب تصمیم فدرال رزرو؛ آسیب ۱۲ میلیاردی دلاری به سرمایه‌گذاران سازمانی بیت‌کوین!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از کریپتو.نیوز؛ سرمایه‌گذاران سازمانی بیت‌کوین، پس از سقوط بازار ارزدیجیتال در اثر افزایش نرخ بهره بانک فدرال رزرو از روز چهارم می، بیش از دوازده میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست دادند.

بزرگترین دارندگان سازمانی بیت‌کوین:

براساس داده‌های اخیر OKLink، پنج شرکت بزرگ دارنده بیت‌کوین Block.one، MTGOX K.K، Microstrategy و Tesla هستند. هر یک از سه شرکت اول این لیست بیش از ۱۰۰,۰۰۰ واحد بیت‌کوین دارند، که نشان می‌دهد برخلاف سایر رمزارزها منابع بیت‌کوین در کنترل سازمان‌های بزرگ نیست. حتی بزرگترین هولدر بیت‌کوین یعنی Block.one تنها ۰٫۸۶ درصد از کل منابع بیت‌کوین را در اختیار دارد. با این وجود این سرمایه‌گذاران سازمانی پس از آغاز روند نزولی بازار ارزدیجیتال در روزهای اخیر، متحمل زیان هنگفت بیش از ۱۲ میلیارد دلار شدند.

واکنش اولیه فعالان بازار به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو مثبت بود، زیرا بسیاری نگران بودند که نرخ بهره به جای ۵۰ امتیاز، ۷۵ امتیاز افزایش یابد. اما سپس جامعه ارزدیجیتال متوجه شد که افزایش نرخ بهره نه تنها دسترسی به منابع اعتباری ارزان را به طور جدی محدود کرده است، حتی امکان دارد فدرال رزرو در ماه‌های بعد نرخ بهره را بیشتر کند. با توجه به این دلایل کاربران نسبت به وضعیت حاکم بدبین شدند و در نتیجه احساسات نزولی بر بازار غلبه کرد.

استراتژی‌های نهنگ‌ها و سرمایه گذاران سازمانی:

علیرغم وحشت عمومی حاکم بر بازار رمزارزها، اکثر سرمایه‌گذاران سازمانی و نهنگ‌ها هنوز به افت بازار به عنوان فرصتی مناسب برای افزایش اندوخته‌ی خود نگاه می‌کنند. اما اکثر معامله‌گران کوتاه‌مدت که فاقد تجربه و تفکر استراتژیک هستند، به دلیل نگرانی از سقوط کامل در هفته‌های بعد، ترجیح می‌دهند رمزارزهای خود را بفروشند. وجود این رویکردهای متضاد در بازار باعث شد که میزان معاملات بیت‌کوین در روزهای اخیر به سرعت افزایش یابد. طبق داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل Santiment، جریان خالص ورود به صرافی‌های بیت‌کوین در حال حاضر به بیشترین نرخ در بازه‌ی زمانی بیش از دو سال گذشته رسیده است.

روند فعلی بیت‌کوین نشان می‌دهد که ممکن است بازار ارزدیجیتال در ماه‌های آینده تحت فشار افزایش نظارت فدرال رزرو قرار گیرد. در این زمان بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های اصلی می‌توانند از فرصت موجود برای رسیدگی به چالش‌های فنی و تثبیت قبل از شروع چرخه صعودی بعدی استفاده کنند.

برای پیش‌بینی حرکت بیت‌کوین در کوتاه مدت به تجزیه و تحلیل تکنیکال آن نگاهی می‌اندازیم. بیت‌کوین دارای پشتیبانی قوی در سطح ۳۰,۰۰۰ دلار است که این روزها به خوبی مشخص شد در سقوط قیمت بیت‌کوین اهمیت زیادی دارد. با این حال برای خروج از روند نزولی فعلی، بیت‌کوین باید بر دو سطح مقاومت ۳۰ و ۴۰ هزار دلاری غلبه کند. پس از صعود بیت‌کوین به بالای این سطوح، معامله‌گران بلند‌مدت می‌توانند با اطمینان وارد بازار شوند و پوزیشن‌های خرید جدید باز کنند.

منبع: Crypto.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا