سقوط آزاد LUNA در پی حادثه استیبل‌کوین UST؛ افت قیمت ۵۰ درصدی لونا در کمتر از ۲۴ ساعت!

گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از فین‌بالد؛ رمزارز بومی شبکه Terra یعنی LUNA در سه ماه گذشته عملکرد خوبی داشت و قیمت آن علیرغم احساسات نزولی بازار همچنان به رشد خود ادامه داد. با این وجود، طبق داده‌های CoinMarketCap، پس از رکود اخیر استیبل‌کوین UST، ارزش بازار LUNA در عرض ۲۴ ساعت از ۲۱ میلیارد دلار به ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافت.

ارزش بازار Terra در ابتدا به ۸٫۴۱ میلیارد دلار سقوط کرد و سپس با اصلاح جزئی به ۱۰ میلیارد دلار رسید. رمزارز LUNA اکنون با ۲۵٫۹۴ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته و کاهش ۵۰٫۹۵ درصدی در هفته گذشته با ۳۳٫۶۱ دلار معامله می‌شود.

علت افت قیمت LUNA چه بود؟

بنیاد The Luna Foundation Guard (LFG)، اکنون ۱۷۱٫۴ میلیون دلار سرمایه دارد که نسبت به روز گذشته ۸۵ درصد کاهش یافت. از کل سرمایه فعلی بنیاد LFG، حدود ۸۶٫۸۳ میلیون دلار آن در استیبل‌کوین UST و ۸۴٫۵ میلیون دلار در رمزارز AVAX سرمایه‌گذاری شده است.

به علت سقوط ناگهانی LUNA و UST، صرافی بایننس اعلام کرد که برداشت توکن‌های LUNA و UST را به دلیل «کندی شبکه و ازدحام» موقتاً به حالت تعلیق درآورده است. بایننس در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از بازگشت پایداری شبکه Terra و کاهش حجم برداشت‌های معلق، برداشت‌های این توکن‌ها را دوباره خواهد گشود.

در نتیجه کاهش ذخایر بیت‌کوین بنیاد LFG، پشتیبانی مالی شرکت از دست رفت. جالب اینجاست که در ۶ می، بنیاد لونا با پیشی گرفتن از تسلا به عنوان دومین دارنده شرکتی بزرگ بیت کوین تبدیل شد.

هنوز مشخص نیست که سرنوشت پلتفرم Terra چه خواهد شد. سرمایه‌گذاران به طور دقیق بیت‌کوین را زیر نظر گرفتند که گویی هنوز در دوره نزولی قرار دارد. LUNA نیز به همراه سایر رمزارزها از افت بازار در امان نخواهد بود. با این حال، با توجه به اینکه Terra در ماه گذشته تا ۹۵ دلار معامله می‌شد، برخی معامله‌گران ممکن است این کاهش را به عنوان فرصتی برای خرید ببینند.

منبع: finbold.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا