ارز جدید بریکس (BRICS) با پشتوانه طلا، نظر جهانیان را به خود معطوف کرده‌است

BRICS

به گزارش مجله کوین‌گراف به نقل از بیت‌کوین دات‌کام؛ مدیر ارشد مالی بانک بریکس (BRICS)، از تمایل این بلوک اقتصادی برای توسعه ارز مشترک گفته‌است. این امر پس از گزارش‌های اخیر مبنی بر تأیید این طرح برای معرفی ارز جدید بریکس با پشتوانه طلا توسط روسیه صورت می‌گیرد؛ انتظار می‌رود در نشست آتی رهبران بریکس رسماً اعلام شود.

توجه‌ها به سمت ارز جدید بریکس با پشتوانه طلا جلب شده‌است؛

با نزدیک شدن به اجلاس سران و همچنین تمایل کشورهای بیشتر به دلارزدایی، ایده واحد پول مشترک بریکس مورد توجه قرار گرفته‌است. این بلوک اقتصادی متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. این نشست از ۲۲ تا ۲۴ آگوست در آفریقای جنوبی برگزار خواهد شد.

روز سه‌شنبه، راشاتودی (RT) گزارش داد که بریکس درحال برنامه‌ریزی برای معرفی یک ارز جدید با پشتوانه طلا است که در اجلاس آگوست مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین دراین‌باره، سفارت روسیه در کنیا روز دوشنبه در توئیتی نوشت: «کشورهای این بلوک اقتصادی درحال برنامه‌ریزی برای معرفی ارز جدید بریکس هستند که از پشتوانه طلا برخوردار خواهد بود. هر روز کشورهای بیشتری برای پیوستن به ما تمایل نشان می‌دهند.»

پوشش راشاتودی (RT) منجر به انتشار تیترهایی شده که نشان می‌دهد روسیه اعلامیه‌ای در مورد ایجاد ارزی با پشتوانه طلا برای سایر کشورهای بریکس داده‌است. با این حال، توئیت سفارت روسیه در کنیا به مقاله منتشرشده در ۲۴ آوریل، در مورد امکان حمایت از ارز جدید بریکس است که با طلا پیوند دارد. گفتنی است فعلاً هیچ اطلاعات دیگری در مورد این ارز مشترک وجود ندارد.

یک مقام بانک بریکس گفته که ارز مشترک یک هدف بلندمدت است؛

مدیر مالی بریکس در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، اطلاعاتی را در مورد طرح این بلوک اقتصادی برای ارز جدید بریکس در روز چهارشنبه به اشتراک گذاشت. این بانک توسط کشورهای عضو برای بسیج منابع، برای زیرساخت‌ها و پروژه‌هایی با توسعه پایدار در بازارهای نوظهور و کشورهای درحال توسعه تأسیس شد.

وی توضیح داد درحالی که اعضای بریکس از استفاده از ارزهای ملی به جای دلار آمریکا حمایت می‌کنند، هیچ برنامه فوری برای ایجاد یک ارز مشترک برای به چالش کشیدن سلطه دلار آمریکا وجود ندارد. Maasdorp تأکید کرد که بانک بریکس هنوز از دلار آمریکا به عنوان ارز اصلی خود استفاده می‌کند و اظهار داشت: «توسعه جایگزین، یک هدف بلندمدت است.»

برخی معتقدند که یوآن چین می‌تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز غالب جهان شود. Maasdorp اذعان داشت که یوآن به‌عنوان یک ارز همه‌گیر محبوبیت پیدا کرده، اما همچنین این نکته را افزود که «به دور از تبدیل شدن به یک ذخیره ارزش» است.

قائم مقام بانک بریکس در پایان خاطرنشان کرد: «زمان زیادی طول می‌کشد تا تغییرات ارزی رخ دهد، بنابراین هرگونه بحث در مورد ارزهای جایگزین، صرفاً آرزویی بلندمدت است.» وی همچنین تأکید کرد که «هیچکس درحال حاضر پیشنهاد نمی‌کند که بریکس یک ارز جایگزین ایجاد کند.» او در ادامه افزود: «پیشنهاد ما این است که استفاده از ارزهای محلی را در کشورهای عضو را افزایش دهیم؛ این امر درنهایت توانایی ما را برای محافظت از اقتصادمان در برابر کاهش ارزش پول تقویت می‌کند، مثلاً وقتی که به دلار وام بگیریم.»

منبع: news.bitcoin.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا