نتیجه‌‌ی خروج جک دورسی از توئیتر برای جامعه ارزدیجیتال چیست؟

ترجمه اختصاصی کوین‌گراف به نقل از امب‌کریپتو؛ جک دورسی مدتی پیش در یک کنفرانس، علاقه خود را به بیت‌کوین با جمله‌ی «اگر من در اسکوئر یا توئیتر نبودم، قطعاً روی بیت‌کوین کار می‌کردم» به همگان اعلام کرد. طبیعتاً حالا که او از مقام مدیریت توئیتر کناره‌گیری کرده، علاقمندان رمزارزها در سراسر جهان برای دیدن قدم بعدی دورسی در زندگی حرفه‌ایش هیجان زده شدند! حتی ژانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، نیز در توئیتر همین سوال را از او پرسید!

دورسی همچنان مدیرعامل Square، شرکت خدمات مالی و پرداخت دیجیتالی باقی ماند. از این موضوع می‌فهمیم که دورسی کار بر پلتفرم پرداختی خود را به کار بر شبکه رسانه اجتماعی ترجیح داده است. این موضوع، حتی با وجود اینکه توئیتر اخیراً اعلام کرده که تیمی را برای نوآوری در صنعت رمزارزها و بلاکچین اختصاص داده است، می‌تواند حقیقت داشته باشد.

آیا جک دورسی Square را به توئیتر ترجیح داده است؟

ند سگال، مدیر مالی توئیتر، هیچگاه در حمایت دورسی از رمزارزها دخالت نکرد. سگال قبلاً دراینباره گفته بود که سرمایه‌گذاری در ارزدیجیتال «درحال حاضر منطقی نیست». او همچنین گفت که توئیتر ترجیح می‌دهد در دارایی‌های باثبات‌تر سرمایه‌گذاری کند، زیرا در غیر این صورت باید سیاست‌های مالی خود را تغییر دهد.

از طرف دیگر طبق گزارشات، Square سومین دارنده عمومی بیت‌کوین در جهان است. حدود ۰٫۵ درصد از منابع عرضه‌شده فعلی کوین، و ۰٫۰۳۸ درصد از منابع کل بیت‌کوین، با ارزش امروزی بیش از ۴۵۰ میلیون دلار را Square در اختیار دارد. بنابراین ممکن است شرکت Square به منزله شرط‌بندی دورسی بر آینده‌ی بیت‌کوین باشد.

تحلیلگر و تاجر رمزارز «CryptosRUs» معتقد است که دورسی شاید می‌خواهد قدم‌‌های مایکل سیلر در MicroStrategy را در Square دنبال کند. خصوصاً که MicroStrategy حدود ۹۵ درصد از ارزش بازار خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

شرکت Square اوایل ماه جولای، موضوع DeFi (سیستم مالی غیرمتمرکز) مبتنی بر بیت‌کوین را تحت عنوان موضوعات «در حال بررسی» در دستور کار خود قرار داد. اندکی بعد، دورسی حتی به فکر استخراج بیت‌کوین نیز افتاد. اوایل ماه اخیر، Square در لیست موضوعات در حال بررسی خود، وایت‌پیپر یک صرافی‌غیرمتمرکز را منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: کیف پول SafePal؛ آموزش دریافت و ارسال رمزارز

اما، چرا جک دورسی تا اینقدر تحت تاثیر بیت‌کوین قرار گرفته است؟ در گذشته مدیرعامل سابق توئیتر چنین گفته بود:

«دلیل علاقه من به بیت‌کوین، عمدتاً به دلیل مدلی‌است که بیت‌کوین نماینده‌ی آن است: یک فناوری زیربنایی اینترنتی، که توسط هیچ فرد یا ارگانی کنترل یا هدایت نمی‌شود. این ایده، چیزی است که اینترنت قرار بوده باشد، و به مرور زمان نیز بیشتر اینگونه خواهد شد.»

تام لی، از مشاوران جهانی Fundstrat به CNBC گفت: «افرادی مانند جک دورسی روی نوآوری رمزارزها تمرکز دارند. بنابراین خروج دورسی از توئیتر و تمرکز او بر Square، می‌تواند یک حرکت صعودی برای ارزدیجیتال باشد.»

تحلیلگر CryptosRUs نیز در اینباره گفت: «توئیتر دیگر برای دورسی معنایی ندارد. او می‌خواهد بیت‌کوین را به ارز جهانی تبدیل کند. و اکنون که زمان زیادی در اختیار دارد، بهتر به هدف خود خواهد رسید.»
منبع: ambcrypto.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا