استراتژی میانگین هزینه دلار؛ بررسی سودآوری DCA در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین

میانگین هزینه دلار

استراتژی میانگین هزینه دلار، یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای تازه‌واردان بازار است. در این روش سرمایه‌گذار با مبلغی ثابت در هر دوره رکود بازار مداوماً خرید می‌کند. این استراتژی اجازه می‌دهد که تا صعودی شدن یک دارایی، از زیان‌های سرمایه‌گذاری جلوگیری نمود.

مزیت اصلی میانگین هزینه دلاری (DCA) این است که به مردم اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به کسب تخصص، در بلندمدت از سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر کسب سود کنند. نتیجه‌ی تحقیقات نشان می‌دهد که علیرغم اصلاح قیمت ۸۰ درصدی بیت‌کوین، سرمایه‌گذارانی که با روش DCA به جمع سرمایه‌گذاران بیت‌کوین پیوستند، همچنان در سود قرار دارند.

نتایج استراتژی میانگین هزینه دلار برای بیت‌کوین:

همانطور که اشاره شد، یک راه محبوب برای شروع سرمایه‌گذاری در یک رمزارز، خرید آن در یک تاریخ خاص است. به عنوان مثال، برای افرادی که در بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ وارد بیت‌کوین شدند، میانگین قیمت بیت‌کوین ​​۱۴۹۴ دلار بود. برای اشخاصی که ۲۰۲۰ به بازار بیت‌کوین وارد شدند، این میانگین ۱۸,۳۷۳ دلار است که در مقایسه با قیمت فعلی مشخص می‌شود که این سرمایه‌گذاران هنوز در سود قرار دارند.

یکی از سودآورترین و مناسب‌ترین بازه‌ی زمانی برای ورود به بیت‌کوین بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ بود. چرخه‌ای که بیت‌کوین در آن موج اول پذیرش خود را طی کرد. جالب است بدانید که متوسط قیمت بیت‌کوین برای سرمایه‌گذارانی که در دوره عرضه اولیه توکن بیت‌کوین خریدند، تقریباً ۴۳۷۸ دلار محاسبه می‌شود.

منبع: u.today

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا