بریتانیا از Hedera Hashgraph در ردیابی پهپادها استفاده می‌کند

گزارش مجله کوین‌‌گراف به نقل از کریپتو‌پوتیتو؛ شرکت‌های Hedera و Neuron Innovation با حمایت دولت بریتانیا، آزمایشاتی در زمینه جمع‌آوری و ذخیره داده پهپادها با استفاده از سیستم هش‌گراف Hedera انجام دادند.

شرکت هوانوردی مستقر در لندن Neoron Innovation، در آزمایشی جدید با حمایت دولت بریتانیا از لجر Hedera Hashgraph برای جمع‌آوری داده Droneهای این کشور استفاده کرده است. Hedera تنها لجر عمومی است که از مکانیزم Hashgraph بهره می‌برد. هش‌گراف الگوریتمی جدید، جایگزین بلاکچین و ثبت شده در سال ۲۰۱۷ است که مزایای بلاکچین مانند غیرمتمرکز بودن، قابلیت توزیعی و برقراری امنیت را از طریق هش با سرعت بالا فراهم می‌سازد. الگوی لجر Hedera درختی بوده و مانند بلاکچین زنجیره‌ای نیست.

همکاری میان Hedera و Neuron امکان جمع‌‌آوری، ذخیره و سفارش میلیون‌ها داده مربوط به موقعیت و پرواز Droneها ممکن نموده است. هدف نهایی پروژه این است که به Droneها و سایر هواپیماهای بدون سرنشین اجازه دهند تا به ترافیک هوایی موجود بپیوندند.

نایل گرین‌وود مدیرعامل Neuron Innovation در مورد تاثیر و چشم‌انداز این آزمایش گفت: «ما با استفاده از زیرساخت‌های حیاتی هوایی، امکان سفرهای بدون سرنشین با مسافت‌های طولانی را امکان‌پذیر کرده‌ایم. هر پرواز میلیون‌ها نقطه داده‌ ایجاد می‌کند و هیچ لجر عمومی دیگری مانند Hedera سرعت لازم برای ثبت و تنظیم آنها را ندارد.»

ردیابی و ثبت داده‌ پروازهای بدون سرنشین در بلاکچین:

همکاری بین دو این دو شرکت باعث شد حسگرهای Neuron قابلیت ثبت مسیرهای پرواز پهپاد و اطلاعات مکان آن را ثبت کنند. نقش Hedera در این پروژه، ایجاد مهرهای زمانی از داده‌های جمع‌آوری‌شده از هر پهپاد و ثبت آن‌ها در لجر عمومی غیرمتمرکز است.

این پروژه یکی از چندین برنامه مرتبط با دستوالعمل‌های هواپیماهای بدون سرنشین است که توسط وزات تجارت، انرژی و استراتژی صنعت بریتانیا حمایت می‌شود. هدف پروژه ایجاد فرآیندی مستحکم برای ردیابی و تعقیب پهپادها و سایر هواپیماهای بدون سرنشین است.

این آزمایش برای اولین بار در پورت مونتروز اسکاتلند در آوریل ۲۰۲۱ بر پهپادهای متعلق به نهادهای تجاری، نظامی و دولتی انجام شد. دومین آزمایش در اکتبر ۲۰۲۱ در دانشگاه کرانفیلد در بدفوردشایر برگزار گردید.

منبع: cryptopotato.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا